Tipy a rady pro klidné až harmonické bydlení

Necítíte se ve svém příbytku tak příjemně, jak byste chtěli? Necítíte z domova tu útulnost, kterou by domov neměl postrádat? Zkuste svůj domov nějak zútulnit vy sami, existuje několik tipů, jak na to. Pokud z domova chcete vykouzlit harmonické bydlení, které bude zároveň klidným bydlením, dejte na naše rady a tipy.  

Domov by měl na první pohled být hlavně útulný a příjemný. Pokud takto na člověka nepůsobí, nebude mu v domově dobře. Se zútulněním domova mohou pomoct nejen bytové doplňky, ale také změna nábytku nebo třeba přidání pokojových rostlin. Ostatně my jsme pro vás vytvořili seznam toho, co může zútulnit váš domov, co může z domova vykouzlit harmonické bydlení.  

Tipy pro klidné, harmonické bydlení 

  • Mějte čistá okna, to je zásada číslo jedna. Pokud přes okna nevidíte, jelikož jsou tak zašpiněná, znamená to, že se nebudete v domově cítit dobře. Okna do domu vpouští světlo, jen přes čistá okna půjde světla do domu více.  
  • Na osvětlení záleží. Do každého domova je třeba zvolit osvětlení správné barvy. Právě barva se podílí na tom, jaká bude třeba vaše nálada. I světlo dokáže člověka povzbudit, rozhodně nemá světlo jen praktickou funkci.  
  • Vyzdobte dům tím, co máte rádi. Nebojte se kombinovat takové materiály, které jsou vám na oko příjemné. Pocit útulnosti jen nevidíte, ale také ho vnímáte svým hmatem. Deky musí být příjemné na dotek stejně jako polštáře nebo ručníky. To vše se podílí na dobrém pocitu z bydlení.  
  • Mějte provoněný domov, i čich totiž vnímá útulnost. Svíčky, vonné tyčinky nebo olejíčky vás mohou přenést do levandulového pole nebo třeba do tropického ráje.  
  • Pravidelně uklízejte. I když není uklízení ta nejoblíbenější činnost. Nepořádek v domácnosti je stresující, čistá domácnost přináší člověku jistý pocit uspokojení.  

Mohlo by se vám líbit...