Tipy pro krásnou zahradu

Rozhodli jste se, že letos budete mít krásnější zahradu než váš soused? Že jí věnujete opravdu velkou porci času a že svého souseda troufnete nejen v barevnosti květin, ale také v kvalitě trávníku? Pokud chcete docílit krásné zahrady, pamatujte, že nesmíte zapomenout na zalévání, a to hlavně v horkých letních dnech. U zalévání platí, že raději zalévejte víckrát po menších zálivkách než jednou obrovským proudem vody, který by rostliny i úrodu akorát tak utopil. Doporučujeme zalévat rostliny ráno nebo později večer, aby se voda rychle neodpařila a aby sluneční paprsky nespálily vlhké listy rostlin. To je však jen jeden tip z mnoha pro krásnou zahradu.  

Aby vaše zahrada byla opravdu krásnější než sousedova, vybrali jsme několik tipů, které vám zajistí, že vaše zahrada letos bude opravdu parádní a krásná na pohled.  

Tipy pro krásnou zahradu 

  • Dávejte si velký pozor na hustou výsadbu. Než začnete bezhlavě zasévat rostliny, doporučujeme popřemýšlet nad tím, jak chcete, aby to nakonec vypadalo. Jednotlivé rostliny musí být od sebe vysázené v adekvátní vzdálenosti, aby se nepřekrývaly a aby tak nebyly zakryté před sluncem.  
  • Aby květiny na zahradě hezky rostly, nesázejte je do stínu, pokud se tedy nejedná přímo o stínomilnou rostlinu. Většina květin určených na zahradu miluje slunce, proto jim slunné stanoviště dopřejte.  
  • Když se objeví trocha plevele, nesahejte hned po chemických postřicích. Zkrátka si vezměte motyčku a plevel vytrhejte ručně. Chemie může poškodit i samotné rostliny nebo může snížit kvalitu zeleninu, kterou pěstujete.  
  • Ideálně zalévejte květiny během brzkého rána, tím rostlinám nejvíce prospějete. Nezapomínejte na zálivku stromů, pod nimiž mohou růst třeba sasanky, hyacinty nebo zvonky a kapradiny.  
  • Pěstujte takové rostliny, které jsou typické pro Českou republiku, pro naši zemi a pro naše klima. Cizokrajné rostliny vyžadují speciální péče a mají speciální požadavky na místo i teplotu. 

Mohlo by se vám líbit...