Tlustice léčí, navíc je krásnou domovní dekorací

Oblíbených pokojových rostlin je nespočítaně. Mnozí lidé by dnes řekli, že k těm nejvíce oblíbeným pokojovým rostlinám patří stálezelené rostliny, které jsou nenáročné a které navíc krásně zapadají do každého moderního interiéru. Kdybychom měli být konkrétnější, zmínili bychom zamioculcas, dracénu nebo monsteru, které se pěstují nejčastěji. Nedávno k nim přibyla také květina jménem tlustice, což je oblíbená pokojová rostlina, jež je zároveň i léčívá.

Tlustice je taktéž nenáročná, což ocení věčně vyčerpaní jedinci, kteří navíc na zalévání zapomínají. Kromě toho, že nepotřebuje moc zalévat, vydrží opravdu dlouho a značně vám ulehčí život díky svým léčivým schopnostem.

Tlustici se také říká tučnolist nebo také ji můžete znát pod jejím latinským názvem “crassula”. Jedná se o pokojovou rostlinu, která v domácnosti navozuje velmi příjemnou atmosféru. Navíc se o ní říká, že umí přitáhnout do domu peníze a že do dobu přináší blahobyt. Samozřejmě ne na každém místě má kouzelné účinky, měla by stát na straně u vstupu domu, aby do domu přinesla zmiňované jmění. Mělo by se jednat o nejsevernější část domu.

Má i léčivé účinky

Jak jsme již několikrát zmínili, rostlina má léčivé účinky. Dokáže do sebe vstřebat negativní energii a zatočí s mnohými zdravotními neduhy. Například pomáhá při bodnutí hmyzem (stačí bodnutí potřít šťávou z této rostliny). Mimo jiné úspěšně bojuje se zánětem ledvin, také hojí drobné rány či zatočí s bolestí v krku.

Tlustí není jen krásnou domovní dekorací, ale také pomocníkem při žaludečních vředech, taktéž bojuje s herpesem na rtu nebo artritidou.

Jak se o květinu starat?

Tlustice je snad jedinou květinou, která nemá zvláštní požadavky na místo, kde se bude nacházet. Stejně tak nepotřebuje mnoho vody ani pravidelnou zálivku, stačí ji zalit tehdy, kdy si vzpomenete.

Mohlo by se vám líbit...