Tři nejdražší kabelky světa – kolik stojí?

Ženy milují, když se mohou parádit– to je o nich všeobecně známé. Za oblečení a za doplňky jsou schopny utratit i několik tisíc korun měsíčně. Jsou však mezi ženami takoví blázni, kteří by se po hlavě vrhnuli do koupi těch nejdražších věcí světa? Ženy sice milují módu, ale milují ji natolik, že by si byly ochotny koupit třeba takovou kabelku za několik milionů korun?

Pojďme se nyní podívat na tři nejdražší kabelky světa, které, pokud si koupíte, vám zaručí obdiv po celý život. Dokonce se vám jistě dostane i pár minut slávy. Každá žena si však musí sama odpovědět na otázku, zdali by tolik peněz za slávu a obdiv dala či nikoliv.

1. 1001 Nights Diamond Purse

Začněme hned tou nejdražší kabelkou světa. Jedná se o unikátní kabelku 1001 Nights Diamond Purse, kterou navrhl House of Mouawad. Tato kabelka stojí zhruba 76 milionů dolarů. Už řadu let drží rekord v Guinessově knize rekordů, kde je samozřejmě zapsána jako nejdražší kabelka světa. Vyráběla se skoro devět tisíc hodin, kdy na ní pracovalo deset kvalifikovaných řemeslníků. Je pokryta více jak čtyřmi a půl tisíci diamanty, které jsou ve žluté, růžové a taky bezbarvé variantě. Diamanty jsou v celkové výši 381,9 karátů.

2. Hermes Birkin

Druhou nejdražší kabelkou je kabelka Hermes Birkin od Ginza Tanaka. Tato kabelka stojí více jak 38 milionu dolarů a je vyrobena ze stoprocentní platiny. Kabelka je dále doplněna dvěma tisíci diamanty a taky jedním, osmikarátovým diamantem, který má hruškovitý tvar. Popruh, který má kabelka, je odnímatelný a klidně může sloužit i jako náhrdelník nebo náramek.

3. Diamond Forever

Tou třetí nejdražší kabelkou světa je kabelka Diamond Forever z dílny značky Chanel. Jedná se o limitovanou kolekci, která v sobě krývá jenom třináct kusů. Kabelka je poseta zhruba 334 diamanty, kdy ramenní popruhy jsou z bílého zlata. A cena? Ta je zhruba pět milionů korun.

Mohlo by se vám líbit...