Umělá zvířecí kůže

Ano, pro mnohé je neskutečně přitažlivé a uspokojující mít kabelku z pravé krokodýlí kůže, nebo norkový kožich, hadí kalhoty atd.

Ale položme si ruku na srdce, je to opravdu nutné?

Myslete na ty zvířátka, kolik nevinných zvířat uhynulo, pro obyčejnou parádu lidí. Nebylo by přeci jen lepší, mít tyto zvířátka jako mazlíčky a přesto mít oděvy, které vypadají jako pravé?

Existují tak zvané umělé materiály, které nahrazují zvířecí kůži a srst.

Kabelky

Například místo kabelek z pravých kůží, se vyrábí tzv. koženka, která je velmi kvalitním materiálem. Při pečlivé práci, pouhým okem nerozeznatelná od originálu a přesto kvůli ní nemuselo zemřít jediné zvíře.

Štoly

Dámské krásné tulivé a chlupaté přehozy se vyrábějí z umělých kožešin. V dnešní pokročilé době už si můžete vybrat jakýkoli motiv a barvu aniž by na výrobu těchto módních doplňků musel zemřít jediný králík, norek, gepard, leopard, lev, liška atd.

Boty

Kožené boty už se teď takové vyrábí z koženky místo z buvolů, krav, býků, koňů atd.

Kvalitní práce

Nevěříte-li běžným obchodním centrům nebo tržnicím, na kterých prodávají lidé vietnamské národnosti, můžete například na internetu trošku pátrat. Existují i výrobci, kteří se přímo na tento jiný „výrobní proces“ specializují.

Umělá kůže

Módní alternativy jsou i cenově přijatelnější. Koženka je totiž textilní tkanina s povlakem z plastu. Lze sehnat v různých variantách, motivech a barvách. Z koženky se vyrábí například kabátky, bundy, pláště, sukně, kalhoty, kabelky a dokonce i nábytek.

Pokud je vám proti srsti i umělá kůže, existuje další alternativa a tou je tzv. kožený papír, který se také nazývá SnapPap. Velikou výhodou je, že neobsahuje PVC ani BPA.

Důležité je nakupovat to, co je vám příjemné, přeci jen, budete to nosit vy, ne vaše okolí. Tento článek slouží pouze jako inspirace pro nové trendy módní alternativy.

Mohlo by se vám líbit...