Vana uprostřed koupelny je v kurzu

Koupelna je místo, kde většina lidí tráví svůj volný čas. Jedná se o místnost, do níž rádi zavítáme ve chvíli, kdy se potřebujete odreagovat. Myšlenka horké vany s pěnou a svíčkami nás žene domů vždy, kdy v práci dostaneme nakázáno od nepříjemného šéfa, kdy si koupíme oblíbenou kávu, s níž se následně polijeme na ještě oblíbenější kalhoty či kdy díky neočekávanému lijáku promokneme až na kost. Koupelna je proto vždy tím pravým místem k odpočinku.

Zařizování této místnosti ale není vůbec jednoduché. Většina lidí si myslí, že se jedná o tu poslední místnost, kterou musí ve své domácnosti zařizovat. Mylně žijí v tom, že si to nejlehčí nechávají na konec. Jedná se však o jednu velkou záhadu, kterou nejde jen tak rozluštit.

Dilema nastává zejména v okamžiku, když máte pouze jednu koupelnu a nevíte, jestli si koupíte sprchu nebo vanu. Pakliže jste vlastníky dvou takových koupelen, problematika je rázem vyřešena, ale s jednou místností jde rozhodování vážně těžce. Jestliže toužíte po nízkých nákladech, zvolte sprchový kout. Ovšem sice ušetříte, ale naopak nedocílíte takového odpočinku jako ve vaně. Pokud jste opravdu zastánci dlouhých lenivých relaxačních chvil, raději překousněte vyšší náklady a kupte si oblíbenou vanu.

Vana bývá většinou zabudovaná u zdi. Kachličkami bývá oblepena tak, aby pěkně ladila s ostatním zařízením. Stále více a více lidí si zařizuje koupelnu právě v tomto stylu, ale nejedná se už o zrovna „in“ řešení. Pakliže máte na výběr, zvolte si raději velkou vanu na menších nožičkách. Umístěte ji do prostoru (nejlépe doprostřed koupelny) a relaxujte. Jelikož prostorové vany nebývají malé, nebudete si tedy stěžovat na to, že se do ní nevlezete. Kohoutek bývá většinou pozlacený nebo stříbrný, což dodá luxusní vzhled. Navíc tyto kovové doplňky jsou taktéž v kurzu, proto stoprocentně docílíte moderní vizáže.

Mohlo by se vám líbit...