Ve Francii se bude jezdit pomaleji

Většina z nás si dělá v osmnácti řidičský průkaz. Je to skutečně nezbytné, málokdo si v osmnácti uvědomuje, jak řidičský průkaz do budoucna využije, ale skutečně ho využije. Nejvíce ho využijete v době, kdy se budete starat o rodiče nebo o svou rodinu, kdy budete jezdit do práce nebo na vysokou školu. Je mnoho možností a situací, v nichž řidičský průkaz přijde vhod. Samozřejmě než dostanete řidičský průkaz, musíte se naučit, kolik můžete jezdit ve městech, kolik mimo města, kolik se jezdí na dálnici. U nás naštěstí zůstává vše stejné, ale ti, kteří dělají řidičský průkaz ve Francii, se musí naučit nová pravidla.

Ve Francii se totiž rozhodli zpomalit. Neustále se totiž k vládě donášela kritika, že masy řidičů jezdí víc jak maximální rychlostí. Neustále se porušuje povolená rychlost, což komplikuje i dopravu na silnicích. Vláda se tak rozhodla omezit tuto maximální rychlost na obousměrných vedlejších komunikacích. Rozhodla se snížit maximální rychlost z devadesáti na osmdesát. To však vyvolalo v řidičích vztek.

Proč se přistoupilo na toto snížení maximální povolené rychlosti?

Samozřejmě toto opatření vešlo v platnost za určitým záměrem. Cílem je totiž snížit úmrtnost v dopravě. Dodržování nové maximální rychlosti bude skutečně hlídáno a bude to přísně trestáno, pokud se dojde na řidiče, který maximální povolenou rychlost nedodržel.

Není se čemu divit, že ve Francii skutečně zavedli i přes námitky toto opatření. Ve Francii totiž nejvíce lidí umírá jenom z toho důvodu, že lidé jeli nepřiměřeně rychle. To je důvod většiny dopravních nehod, při níž umře nejvíce lidí.

Trochu čísel a statistiky:

Pokud bychom měli být konkrétní, tak bychom zmínili například předloňský rok, kdy na francouzských komunikacích zemřelo více jak tři a půl tisíce lidí jenom z toho důvodu, že jeli nepřiměřeně rychle nebo že někdo proti nim či za nimi jel nepřiměřeně rychle.

Mohlo by se vám líbit...