Vybíráme pohovky. Výhody a nevýhody jednotlivých typů

Uvažujete nad tím, že si koupíte novou pohovku do své domácnosti? Chcete investovat do nové, jelikož ta stará už je prosezená a není zrovna pohodlná? Výběr pohovky však nebude zrovna jednoduchý, přece jen na trhu je dnes tolik, tolik různých typů pohovek, z nichž si jen stěží vyberete napoprvé. V současné době se drtivá většina z nás rozhoduje pro rohové sedačky, jelikož jsou zkrátka prostorné a praktické. Ovšem modernější jsou spíše trojmístné pohovky, které si člověk zamiluje především díky vzhledu. Aby byl výběr pohovky snadný, přinášíme vám seznam výhod a nevýhod jednotlivých typů pohovek.  

Pohovky 3+2+1 

Sedací soupravy v rozestavění 3+2+1 jsou rozhodně velmi prostorné, což je jejich hlavní výhoda. Taktéž jsou velmi variabilní. V případě, že se vám takto rozestavěná sedačka nehodí, můžete si zakoupit trochu jinak rozestavěnou sedačku. Pohovky tohoto typu se prodávají například i v rozestavění 2+1+1 nebo 2+2. Nevýhodou těchto pohovek je bohužel jejich velké rozměry, přece jen se nevejdou všude.  

Rohové sedací soupravy 

Rohové pohovky jsou další v pořadí. Kupují je zejména velké rodiny, jelikož jsou velmi prostorné, taktéž komfortní a pohodlné. Krásně vyplní místnosti, vyplní i roh obývacího pokoje, do něhož se velmi stěží kupují třeba pokojové rostliny. Ovšem i tento typ sedací soupravy má své nevýhody. Například s ní nemůžete manipulovat, pokud ji nerozeberete.  

Pohovky do tvaru U 

Pokud jste opravdu velká rodina a toužíte po opravdu velmi velké pohovce, doporučujeme investovat do soupravy ve tvaru U. Asi se vám nevejde do klasického bytu, ale do velkého domu se vejde perfektně. Jedná se o velmi luxusní pohovku, ovšem její rozměry jsou někdy velkou překážkou.  

Trojmístné, dvojmístné pohovky 

Jestliže nemáte v obývacím pokoji tolik místa, doporučujeme investovat do trojmístné nebo dvojmístné pohovky. Je to sice menší pohovka, na kterou se nevejde tolik lidí, na druhou stranu je moderní, stylová a nezabere tolik místa.  

Mohlo by se vám líbit...