Vychytávky do domácnosti, které vám ulehčí každodenní život

Pokud sledujete sociální sítě, pak vám jistě neunikají nejrůznější videa, která se dnes stávají velice populární. Jsou to videa, která v sobě obnáší hlavně nejrůznější tipy do domácnosti – jedná se hlavně o recepty, postupy, manuály, o různé návody, jak vytvořit nějaké skvělé doplňky. Mnohdy narazíme také na unikátní video, v němž se dozvíme, jak nám běžné věci v naší domácnosti dokonale pomáhají vyčistit či zvelebit náš dům.

Jestliže na taková videa zatím nenarážíte, přinášíme vám to nejlepší, ty nejlepší vychytávky, které vám ve vaší domácnosti stoprocentně pomůžou. Přestaňte například při čistění nečistot používat nebezpečné chemikálie a raději sáhněte po tom, co máte ve své kredenci.

• sůl nad zlato

Sůl je mocný nástroj. Jak se říká v jedné pohádce „sůl je nad zlato“. A je to skutečně tak. Sůl pomáhá hlavně proti připáleninám. Jestli máte třeba problémy s připáleninami na pánvi, pak jenom stačí na pánev nasypat sůl, poté toto zalijte horkou vodou a nechte chvilku působit. Po chvilce se vám připálenina lehce setře.

Mimo to je sůl vynikající i na připáleniny na žehličce. Pokud vás trápí připáleniny na žehličce, pak jenom sůl vysypte na nějakou utěrku a žehličkou přejeďte po soli. Chvilku takto přejíždějte a poté utěrkou setřete sůl z žehličky. Se solí utřete i popáleniny.

• citron jako pomocník nejen proti spáleninám na pánvi

Citron působí stejně jako sůl na spáleniny na pánvi. Funguje je to stejně – jen si citron položte na spáleniny, chvilku nechte působit, zalijte horkou vodou a pak citronem pánev vytřete. A spáleniny jsou fuč.

Citron je však dobrý i na vodní kámen v konvici. Konvice a vodní kámen uvnitř nás většinou bohužel sužuje, protože se jen těžko vyčistí. Jelikož se z konvice voda pije, nechceme si do ní dávat chemikálie. Stačí vhodit jenom pár koleček citronu, zalít vodou a povařit. Vodní kámen bude pryč!

Mohlo by se vám líbit...