Výhody a nevýhody elektromobilů. Nekupujte zajíce v pytli

Koupit si auto, které bude zároveň ekologické a nebude extrémně škodit životnímu prostředí dnes není nic neobvyklého nebo nemožného. Existují totiž elektromobily, což jsou vozidla, která nepotřebují ke svému fungování pohonné hmoty. To jediné, co potřebují, je dobíjení baterie, jež je jejich pohonem. To, že elektromobily neprodukují CO2, však není jediná výhoda, kterou v sobě elektromobily ukrývají. Podívejme se na řadu dalších výhod a samozřejmě také nevýhod, ať se na oblíbená auta s elektrickým pohonem podíváme objektivně.  

Výhody elektrických automobilů 

Vůbec největší výhodou automobilů poháněných na elektřinu je to, že se ušetří za jejich údržbu a provoz. Jak jsme zmínili, nemusíte utrácet za pohonné hmoty, stačí elektromobil dobít třeba ze zásuvky. Jelikož auta jezdí na elektrický pohon, odpadává také investice do nových olejových filtrů, odpadne také starost pravidelně vyměňovat olej nebo svíčky. Autoservis tedy nebudete navštěvovat tak často nebo jednotlivé návštěvy autoservisu budou najednou daleko levnější.  

Velkou výhodou kromě úspory a ekologičnosti je možnost dobíjení elektromobilů prakticky odkudkoliv. Už dávno neplatí, že je dobíjecích stanic jen hrstka v porovnání s tím, kolik elektromobilů se prohání na silničních komunikacích. Navíc, jak již bylo zmíněno, je možné dobít elektromobil i ze zásuvky.  

Nevýhody elektrických automobilů 

U všech věcí platí, že mají svůj rub i líc. V případě elektromobilů čili vozidel poháněných na elektřinu tomu není jinak. Například za jistou nevýhodu lze brát to, že za rychlé dobíjení zkrátka zaplatíte. Pokud nehodláte čekat hodiny, než dojde k nabití vozidla, ale pokud potřebujete s autem odjet během pár minut, využijete rychlonabíječky, které něco stojí.  

Za nevýhodu lze brát i pořizovací cenu, která se může dotknout i milionu. Samozřejmě záleží na tom, jestli se rozhodnete pro nový vůz, pro ojetinu nebo jak velkou dojezdovou vzdálenost auto bude mít. 

Mohlo by se vám líbit...