Vypěstujte si barevné sukulenty

Pokud se snažíte o rozjasnění domácnosti, měli byste se zaměřit především na doplňky, protože pouze ty tvoří vkusnou domácnost. Většina lidí vkusně kombinuje řadu doplňků a dosahuje tak naprosto skvělých výsledků, které se projevují především u prvního dojmu prvních návštěvníků. Doplňky tedy opravdu udělají své. Nejvíce se zaměřte především na polštáře, které už dávno nekoupíte pouze podle barevného zpracování. Velmi populární jsou také vázy a karafy, které se dávají pospolu zhruba ve dvou nebo ve třech kusech. Potom jsou velmi populární i barvy rámečků, které jsou také doladěny podle barevné kombinace místnosti.

Nejvíce však zútulní a ucelí domácnost především květiny. Populární jsou především stále zelené rostlinky, protože ty se nijak nevyvinou – stále jsou stejně krásné zelené. Žádné rozkvetení do několika barev nečekejte, proto vám nikdy nebudou kazit barevnou kombinaci vaší domácnosti. Volte tedy především je. Pakliže však přece jen chcete trochu barev do pokoje, zkuste to se sukulenty. Ty vám totiž nikdy neodrostou a stále po celý rok budou zářit přesně tou barvou, kterou si zvolíte.

Jak se o ně starat?

Sukulenty jsou skvělé v tom, že se o ně nemusíte starat takřka vůbec. Žijí svým vlastním životem, proto jim stačí sem tam zalít, většinou zhruba po čtrnácti dnech. Jedná se o podobnou květinu, jakou je například kaktus – taky ho nemusíte pořád jen zalévat, stačí jedenkrát za několik týdnů.

Sukulenty jsou skvělé v tom, že je v květinářstvích najdete v různé podobě a barvě. Přes vánoční svátky jste se mohli setkat s podobami hvězdice, které navíc byly ještě nasprejovány do typických vánočních barev. Nyní v teplém období se těšte především na drobné kuličky ve své zelené barvě, ovšem mnohdy najdete i pestrobarevnou květinu tohoto typu. Ať už si však zvolíte jakoukoli barvu, rozhodně se můžete pyšnit krásným doplňkem do domácnosti.

Mohlo by se vám líbit...