Zahrádka v kuchyni je velmi trendy!

Je tu duben, což znamená, že se pomalu, ale jistě dostává k sázení na našich zahrádkách. Ráno je totiž už takřka bez jediného mrazíku, a tak se nemusíme bát, že nám první rostlinky v hlíně umrznou. Pokud již máte připravenou a okypřenou půdu pro první jarní sázení, jistě si věnujete jednu sobotu čistě k tomuto zahradničení. Vždyť papriky, rajčata, okurky, mrkev nebo brambory na sebe nenechají dlouho čekat a vy už přece toužíte po té pravé vypěstované večeři!

Mnoho lidí mimo zeleninu začíná sázet i své oblíbené bylinky, které přidávají takřka do každého jídla. Není se čemu divit, vždyť bylinky jsou čím dál více oblíbené a jejich chuť je nezaměnitelná. Navíc se hodí do každého jídla a díky nim vždy vykouzlíte večeři hodnou šéfkuchaře. Koupě bylinek není zrovna levná záležitost, pokud si kupujete bylinky už vyrostené. Většinou vám taky uhynou ještě rychleji, než je stihnete přinést domů, ale v tom je už jejich úděl. Vyplatí se tedy kupovat pouze semínka, která si zasadíte. Vždyť vám vyrostou takřka za chvilku! Jen se o ně musíte s láskou starat.

Proč je nenasadit zrovna do kuchyně?

Pakliže patříte mezi kuchaře a potřebujete mít bylinky vždy po ruce, když vaříte, nesázejte je do truhlíků někam na daleký balkon! Zkuste to jednodušeji. Vyzkoušejte nový moderní trend, který v sobě nese zejména to, že bylinky si zasadíte do malinkatých nádob, které zavěšíte nebo si je různým způsobem dekorujete ke kuchyňské lince. Taková zahrádka v kuchyni vám mnohdy ušetří spoustu času, kterou byste strávili tím, že budete své bylinky otrhávat na zahrádce před domem nebo na balkoně. Díky tomu, že takové rostlinky dokážou žít i uvnitř domácnosti, je tato volba kuchyňské zahrádky pro vás jako stvořená, to musíte uznat! Pokud jste to ještě nevyzkoušeli, teď je na to ten pravý čas. Rostlinky chtějí růst, dejte jim tu možnost.

Mohlo by se vám líbit...