Zajímavosti o Modelu 3, revolučním vozidle Tesly

O automobilce Tesla toho bylo bezpochyby napsáno mnoho. Přece jen se řadí k automobilkám, které ne zrovna prosperují, ale které spíše přežívají a věří v lepší zítřky. V nedávné době se však automobilka Tesla nechala slyšet, že má za sebou skvělý měsíc. Je jen otázka, zdali to bude jen měsíc nebo jestli je to start do úspěšného období této americké automobilky, která má v plánu udělat díru do světa automobilů a nejen to. V minulosti byly vozy automobilky Tesla naprosto nedostupné, poté však přišel Model 3, který už byl cenově dostupnější a měl být tak spásou zmiňované americké automobilky. Kolem tohoto modelu se toho napsalo taktéž mnoho, proto jsme vám vypsali jen to nejzajímavější, co se tohoto revolučního vozu týká. Například věděli jste, že Tesla Model 3 měl rozpoutat elektrickou revoluci? 

Zajímavosti o Tesla Modelu 3 

  • Věděli jste, že Model 3 automobilky Tesla je jediný automobil z dílny této automobilky, na který si cenově může sáhnout průměrná americká rodina? Aktuálně je cena Modelu 3 stanovena na pětatřicet a půl tisíc USD.  
  • Věděli jste, že zatímco většinu elektromobilů si od Tesly můžete objednat online, u Modelu 3 Standard to nelze? Pokud má zákazník o toto auto zájem, musí absolvovat cestu do jednoho ze Showroomů, případně si může koupi vyřídit po telefonu. Podle všeho je důvodem snaha zvýhodnit prodej Modelů s vyšší cenou.  
  • Věděli jste, že Model 3 se vůbec neměl jmenovat Model 3? Nový automobil se měl jmenovat Model E, aby vznikla vtipná slovní hříčka, kdyby se vyslovily tři elektrické vozy od Tesly (Modely by byly S, E a X). Jenže Model E už byl zaregistrovat, zaregistrováno bylo jméno u automobilky Ford.  
  • Věděli jste, že Model 3 od Tesly obsadil vloni první příčku v prodejních žebříčcích, které pojednávaly o tom, jaký elektromobil je nejprodávanější? Skutečně je automobil od Tesly, tedy Model 3, nejprodávanějším elektrickým vozidlem loňského roku. Jednalo se nejžádanější vozidlo pro americké řidiče.  

Mohlo by se vám líbit...