Znáte svídy? Rozzáří zahradu

Jaké rostliny mohou krásně rozzářit zahradu? Jsou to takové, které se nebojí využít krásu svého zbarvení. V současné době se majitelé zahrad snaží o to, aby jejich zahrada nevypadala nudně, aby byla co nejbarevnější a nejvíce zajímavá. Někteří pěstují barevné hortenzie, jiní se uchyluji k typickým růžím a další volí zajímavé keře, které nepěstuje jen tak někdo. K oblíbeným, přesto k ne tak často pěstovaným keřům, které jsou známé tím, že zahradu dokážou fantasticky rozzářit, patří takzvané slídy. Jedná se o krásné keře, které dokážou zahradu rozzářit i během pochmurné a dlouhé zimy.

Slídy můžete znát z výslunných strání. Během zimy se krásně zbarvují do vínově červené barvy, mnohé z nich se zase zbarvují do barvy žluté. Jelikož se jedná o okrasné keře, které dokážou přežít i v extrémních podmínkách, jsou pro zimní zahradu to pravé. Navíc i během teplých ročních období krásně zdobí zahradu, tak nad nimi dlouho neváhejte.

Neváhejte, jelikož nyní je ideální čas na jejich výsadbu.

Kam slídy umístit?

Slídy samozřejmě nemůžete umístit kamkoli, to takto nejde. Musíte je umístit tam, kde je to pro ně nejvhodnější. Ideální místo je pro ně místo před jehličnany nebo se hodí před stálezelené listnaté stromy.

Jak slídy pěstovat

Ať už se rozhodnete umístit slídy před jehličnany nebo před stálezelené listnaté stromy, úspěch pěstování netkví v umístění, nýbrž ve správném řezu. Slídy se nikdy nezařezávají přímo u země, zařezávají se zpravidla zhruba patnáct centimetrů nad zemí. Zpravidla se slídy řežou jednou za tři roky, během kterých je nutné pravidelné tvarování.

Jedná se o keře, které budou nejkrásnější opravdu až v zimě. Sice dělají parádu i následujícího půl roku, ale v zimě mají své kouzlo. Nejedná se o keře, které jsou vhodné na formální živé ploty, je to opravdu spíše dekorace na zahradu, kterou si zamilujete.

Mohlo by se vám líbit...