5 věcí, které z vašeho domu udělají luxusní sídlo

Máte domeček, ze kterého byste chtěli udělat dům snů? Ať už kvůli sobě nebo abyste se mohli pochlubit přátelům. Není to vůbec nic složitého! Stačí vyzkoušet pár fíglů a uvidíte, že z vašeho domu se stane pohádkové bydlení. 

Zbavte se věcí navíc 

Je to možná zvláštní, ale je to tak. Čím méně věcí budete mít, tím více luxusu si můžete dopřávat. Pokud se zbavíte věcí, které nepotřebujete, nebo je nepoužíváte, budete mít mnohem více úložného prostoru nejen ve skříních. Zároveň také budete mít na méně viditelných plochách předměty, které do teď sloužily jen jako lapače na prach. Uvidíte, že díky tomu vaše bydlení přinejmenším prokoukne a určitě budete mít pocit, že je vaše obydlí výrazně prostornější. Zároveň je to velmi praktické. 

Zaplňte svou zahradu 

Pokud máte zahradu, je to jistě to, co na první pohled osloví. Obyčejný trávník již dneska má úplně každý a doopravdy se nejedná o něco, co by vypadalo luxusně. Vaše zahrada je také vaší vizitkou, a právě proto by na ní měl být různorodý terén plný celoročně kvetoucích rostlin, keřů a stromů. Pokud se v zahradničení mírně orientujete, krásnými doplňky jsou pak kameny, skalky, lavičky, altány, fontány a spousty dalších doplňků. 

Řešte, jak vše vypadá zvenku 

Nejvíce zapamatovatelný je vždy první dojem. Proto je důležité, jak věci vypadají. Nemusíte hned dělat novou fasádu, nebo malovat. Přemýšlejte ale o tom, jak věci vypadají dohromady. Pokud máte krásnou a velmi živou, divokou zahradu, bude dobře vypadat například kamenné obložení, nebo porost břečťanu a tak podobně. 

Slaďte všechno do jednoho stylu 

Pokud máte doma každý pokoj ve stylu „každá ves, jiný pes“ bude vše vypadat velmi neuspořádaně. Pokud se ale rozhodnete pro jednotný styl, věřte že sklidíte úspěch. Pokud máte pocit, že je to nesmysl, věřte, že není. Zkuste například vymalovat dům v různých odstínech jedné barvy, uvidíte že celkový dojem bude mnohem lepší, než když každá místnost bude úplně jiná. Například nábytek a doplňky pak můžete také ladit alespoň do podobného stylu. 

Splňte si své sny 

Pokud máte konkrétní představu luxusu, jistě se nebojte dát průchod tomu, co byste si sami nejvíce přáli. Pokud například chcete na zahradě bazén, pusťte se do toho a to nejen do bazénu malého, toho byste totiž později mohli litovat. Pokud si chcete pořídit saunu, pořiďte si jí. Chcete mít ve sklepě tu nejskvělejší posilovnu? Směle do toho! 

Mohlo by se vám líbit...