Dubové podlahy jako synonymum elegance i kvality

Přemýšlíte o renovaci vašeho příbytku nebo jste se pustili do výstavby vysněného bydlení? Jedním z vašich dilemat bude bezesporu i to, jaké podlahy budou pokrývat váš příbytek. Podlahy jsou totiž nedílnou součástí interiéru a hrají opravdu velký vliv na to, jak bude domácnost nakonec působit na člověka. V posledních letech roste zájem hlavně o dubové podlahy, které jsou nejen perfektně funkční, ale také jsou po estetické stránce dokonalé.  

Dalo by se říct, že dubové podlahy jsou synonymem elegance a také kvality. Mnozí odborníci jsou dokonce toho názoru, že dubové podlahy jsou kvalitou prověřenou časem. Nemůžeme se proto divit tomu, že se z dubu stala nejpoužívanější dřevina k realizaci podlah a parket.  

Dubové podlahy mají mnoho výhod 

Elegance a dlouhá životnost – tyto dva body zahajují celý seznam výhod, kterými dubové podlahy oplývají. Kromě své pevnosti, tvrdosti a také trvanlivosti jsou podlahy z dubu velmi dekorativní a po vzhledové stránce nadčasově luxusní.  

Pokud ve své domácnosti kladete důraz na přírodní vzhled, který má z interiéru přesně dýchat, pak jsou dubové podlahy tím pravým.  

Dubové dřevo se upravuje různými technikami 

V současné době se dubové dřevo upravuje mnoha technikami. Především se upravuje s pomocí moření, dále pak s pomocí kartáčování nebo bělení. Každá jednotlivá technika může přinést podlaze trochu jiný vzhled. Například při kartáčování podlaha vypadá spíše rustikálně, jelikož se z ní odstraní měkká část dřeviny.  

Vyberte si svou dubovou podlahu 

Díky tomu, jak může být dubová podlaha zpracována a povrchově upravena, se hodí prakticky kamkoliv. Hodit se bude jak do interiéru moderního, tak do interiéru, který se nese v klasickém duchu. Své místo si najde klidně i v chalupě nebo na hradech či zámcích. 

Mohlo by se vám líbit...