I auto prochází jarní údržbou. Co nesmíme opomenout udělat?

S jarem se pojí hlavně jarní úklid, který se musí stihnout ještě před velikonočními svátky. Součástí jarního úklidu je pořádné vygruntování domácnosti, dokonce i okna se musí umýt, než přijdou pánové s pomlázkou žádat o výslužku. Zatímco ženy hospodyňky se starají o to, aby byla umytá okna a aby byla domácnost krásná a čistá, pánové se zase zaměřují na své automobily, které také musí projít jarní údržbou. Víte, co se na jaro nesmí opomenout v souvislosti s automobilem?

Po zimě je vůz trochu vyčerpaný. Přece jen se dnes a denně musel potýkat se zasněženými, namrznutými silnicemi, v nichž jízda nebyla zrovna jednoduchá. Nejedno auto mělo svůj první střet s jiným vozidlem, nejedno auto zůstalo bez poškrábání. Proto je třeba dopřát automobilu jarní údržbu.

Umývání vozidla

Samozřejmě je dobré po zimě vůz umýt a nablýskat. Buď se do umývání pustíte vy sami doma, nebo vůz svěříte do rukou automyčky. V každém případě nezapomeňte jak na vnější umytí, tak na vnitřní

úklid. Je třeba vysát koberečky, případně vyprat potahy, na nichž se přes zimu usadila nejedna nečistota spadlá třeba z jídla, které jsme ve voze jedli.

Vyměňte koberečky ve voze

Při jarním úklidu vozidla klidně vyměňte koberečky. V zimě jste jistě měli ve voze koberečky gumové, jelikož ty jsou do zimních chladných měsíců jako dělané. Nevsakují totiž do sebe vodu, tudíž rozpuštěný sníh nezpůsobí navlhnutí koberečku a nezpůsobí následnou plíseň, která ve vozidle zapáchá. Jelikož během jara a léta se autokoberce nebudou muset potýkat s takovým množstvím vody, klidně vyměňte gumové autokoberce za textilní koberce.

Nezapomeňte na přezutí

A samozřejmě na jaře se opět začíná přezouvat vozidlo. I když jsme automobil přezouvali teprve nedávno, je nyní opět čas. Jelikož to venku vypadá, že sněžit už opravdu nebude, odlehčete autu a obujte ho do lehčích letních pneumatik, s nimiž budete moct jezdit až do pozdního podzimu.

Mohlo by se vám líbit...