Jak bydlet v duchu orientu

Chcete bydlet jinak, než jak jste bydleli doposud? Změňte své bydlení, proměňte ho do nového stylu! Pokud si nejste jistí tím, do jakého stylu byste měli svou domácnost zařídit, co zvážit orientální styl? Bydlet v duchu orientu je velice inspirující, navíc příjemné a útulné. Prozraďme si víc. Co všechno se pojí s orientálním stylem? 

Každý architekt vám řekne, že bydlet v orientálním stylu je výjimečné. Tento styl bydlení je totiž sám o sobě výjimečný. Bydlení zařízené do orientálního stylu je plné energie, je to taková oáza klidu, která přinese do domácnosti tu pravou exotiku.  

Dalo by se říct, že orientální styl má hned několik typů, respektive je odlišný napříč zeměmi. Podívejme se na konkrétní styly bydlení v duchu orientu a zařiďte si své bydlení do takového stylu, který je vám nejbližší.  

Orientální styl Indie 

Bydlení v duchu orientu Indie je typické především bohatou ornamentální výzdobou, také náboženskými motivy nebo nábytkem z tmavého masivního dřeva. Typické je především stolování, které probíhá u nízkého stolku bez židlí. Lidé zkrátka sedí na zemi okolo stolu na velkých polštářích. Kromě toho jsou pro orientální styl Indie typické také jasné barvy, nesmí chybět ani ručně tkaný koberec.  

Orientální styl Číny 

Pokud toužíte po barevné domácnosti, zařiďte si svou domácnost do orientálního stylu Číny. Tento styl bydlení se může někomu zdát jako velice kýčovitý, a to kvůli typickému motivu draků nebo kruhů. Kromě toho je pro styl typický i čínský porcelán nebo papírové či látkové lampiony, které mohou mít i střapce.  

Orientální styl Afriky 

Jestliže máme mluvit o orientálním stylu Afriky, budeme mluvit o stylu inspirovaném divokou přírodou a také výraznými kontrasty. Typická je také ručně opracovaná keramika, luxusní zvířecí vzory a mimo jiné také kožešiny, které jsou typické pro orientální styl jako takový. 

Mohlo by se vám líbit...