Jak poznat, jestli držíte v rukou diamant za statisíce nebo padělek za pár kaček

Každá žena chce jednou během svého života dostat od partnera diamantový šperk. Diamanty jsou zkrátka synonymem luxusu a je pochopitelné, když ženy chtějí mít kousek tohoto luxusu i ve své šperkovnici. Každá žena by se však měla mít trochu na pozoru. Důvodem toho je fakt, že ve chvíli, kdy dostane do rukou diamant, nemusí se ještě jednat o pravý drahý kámen za statisíce. Může se jednat jenom o pouhý padělek, který nakonec vyjde jenom na pár kaček. Proto se nabízí otázka, jak poznat, jestli se jedná o pravý diamant nebo o diamant, který nestojí ani za zlámanou grešli? 

I když odborníci k odhalení pravého diamantu používají i řadu komplikovanějších metod a technologických postupů, existují také rychlejší tipy, které odhalí, jestli se jedná o diamanty pravé nebo padělané.  

Diamant se pozná podle inkluze 

Prvním tipem, jak na první pohled poznat, jestli se jedná o diamant za statisíce nebo za pár kaček, jsou inkluze, kterými se diamant pyšní. Inkluzemi se myslí drobné skvrny, které se mění, respektive změna barvy odhalí, zdali se o diamant jedná nebo nikoli. Padělané diamanty změnou barvy neoplývají.  

Na diamant dýchněte 

Dalším tipem, jak zaručeně poznat, jestli se o diamant jedná či nikoli, je, že na něj dýchnete. Věděli jste, že na pravém diamantu se zamlžení nedrží prakticky ani vteřinu? Pokud zamlžení setrvává nějakou chvíli, držíte v ruce zaručený falsifikát, který opravdu nestojí ani za zlámanou grešli.  

Smirkový papír odhalí pravost diamantu také 

Pokud se nebojíte, vezměte si do rukou smirkový papír, což je další efektivní způsob, jak odhalit, jestli držíte v rukou opravdu diamant za několik tisíc korun nebo jestli držíte padělek za pár kaček. Pokud byste drželi v ruce pravý diamant, nedošlo by k žádnému poškození. Drahokam je totiž extrémně tvrdý drahý kámen. 

Mohlo by se vám líbit...