Jak zakomponovat červenou do bytového designu

Červená je barva, která je symbolem života. Smyslnosti a také kreativity a nápaditosti. Tam, kde se objeví, je konec nudy. Abyste to s červenou v bytě uměli, je třeba jí dát jen omezený prostor. Jak na to?  

Vychytaná kuchyň 

Rozdíl mezi vkusem a nevkusem poznáte na první pohled. Zatímco v nevkusně zařízeném prostoru se vyskytuje mnoho barev, designová trefa je jednolitý podklad, na kterém vynikne stylový solitérní prvek. Červenou zakomponujte klidně i do vaší kuchyně. Jak? Bílá kuchyňská linka, sněhobílá výmalba. Jednolité povrchy i materiály. A k tomu dvě červené barové židličky. Prásk! Bomba.  

Vínová, vítej 

Také obývací pokoj je místem, které doslova volá po ozvláštnění. Opět si dejte pozor, abyste měli dostatečně barevně klidné pozadí plné šedé, bílé nebo béžové barvy. Do toho můžete zvolit červené nebo vínové záda u knihovny. Detail, který ihned upoutá pozornost. Nebo vyzkoušejte, jak by u vás vypadal obklad z cihel.  

Červená v ložnici 

Tato smyslná barva odnepaměti patří i do ložnic. Kdo se toho nebojí, zvolá například tapetu a texturou na celou stěnu, která je u čela postele. Pro ty méně odvážné přidáme tip. Zvolte jednobarevný přehoz přes postel, také ložní prádlo v klidných tónech bez rušivých elementů a printů. A poté si postel rozdovádějte pomocí malých červených polštářků. Jak je použijete, necháme na vaší fantazii.  

Koupelna? Ale ano 

Také v koupelně se s červenou dá krásně kouzlit. Obzvláště v případě, že je její prostor dostatečně jednolitý a barev pustý. Nejlépe vynikne na zcela bílém základu. Co byste řekli pruhované červenobílé předložce před vanu? Nebo výrazně červeným ručníkům? Do místnosti si můžete umístit také červený květináč či obraz v červeném rámu. A s nudou a fádností je amen.  

Nebojte se pustit se na vlastní pěst do designu vlastního bydlení. Zatočte s nudou, červená je skvělý tip. 

Mohlo by se vám líbit...