Jaké auto je nejbezpečnější auto Velké Británie?

Když začínáte řídit, většinou toužíte usednout do automobilu, který je maximálně bezpečný. Hlavně ženy mají z prvního řízení respekt, proto při výběru svého vyvoleného automobilu dbají na bezpečnost. Naštěstí testů a analýz, jež pojednávají o bezpečných automobilech, je mnoho. V nedávné době se například zjistilo, jaké auto je nejbezpečnějším automobilem Velké Británie. Tipli byste si, o jaký vůz se jedná?

Bezpečnost automobilu je vážně důležitá. Řidič se může cítit ve voze bezpečněji. To však neznamená, že mu bezpečnost auta má ubrat na zodpovědnosti. I v bezpečném automobilu musí mít oči na stopkách, musí být ohleduplný a musí myslet na sebe i jiné účastníky silniční komunikace.

Pojďme se však nyní podívat na automobil, který nejlépe obstál v cash testech, v nichž získal největší počet hvězdiček. Je jím Volvo XC90, které se nedávno označilo za nejbezpečnější auto Velké Británie.

Automobil bez nehod

Na testy se zaměřila společnost Thatcham Research, která se pravidelně zaměřuje na testy automobilů. Nyní se rozhodla zjistit, jaký vůz je v Británii nejbezpečnější. Prošla si proto policejní statistiky, z nichž zjistila, jaké auto bouralo nejvíce, jaké naopak nejméně či jestli nějaké auto perfektně ochránilo řidiče a spolujezdce.

Zjistili mnohé překvapivé informace, proto si je pojďme všechny zmínit.

Volvo XC90 je bezpečnost sama

z policejních statistik lze vyčíst, že za posledních čtrnáct let nedošlo ve Velké Británii k nehodě, která by se stala ve Volvu XC90 a při níž by došlo ke zranění či úmrtí řidiče nebo spolujezdců. Je to skvělé zjištění zejména tehdy, kdy uvážíme, že tento vůz není vybaven žádnou elektronikou, která by sama zabrzdila, sama by zabránila nárazům nebo by se vyhnula zvěři.

Ve Velké Británii se ve Volvu jezdí velice často. Jenom od roku 2002 se evidovalo více jak 54 tisíc automobilů této značky a tohoto modelu.

Mohlo by se vám líbit...