Jaké doplňky patří do anglického stylu bydlení?

Každý si své bydlení může zařídit jinak. V poslední době je obrovským trendem zařizovat si bydlení do neutrálních odstínů, jako je například bílá nebo šedá barva. Bohužel se v záplavě šedé, bílé a černé barvy zapomíná na zcela jiné styly, které mohou zdobit váš dům. Například se zapomíná na anglický styl, který byl dříve určený především venkovu, ale nyní se dostává i do městských bytů a domů. K anglickému stylu bydlení patří hned několik doplňků. Pokud se tedy rozhodnete zařídit svůj dům do anglického bydlení, níže uvedené doplňky by vám neměly chybět.

Pokud patříte k lidem, kteří si svůj dům zařizují do anglického stylu, převládají ve vaší domácnosti přírodní prvky. K tomuto stylu bydlení totiž patří především dřevo, železo a také kámen. Vše se zde točí kolem tmavších přírodních odstínů, ani sedací souprava nesmí nijak vynikat. Součástí anglického bydlení jsou především krbové římsy, které jsou zdobeny mnohými doplňky. Otázkou je, jakými?

Rodinná fotografie na krbové římse je součástí anglického stylu

Rodinné fotografie většinou zdobí každý dům. Většinou je to naše svobodné rozhodnutí dát si fotografii na stůl či poličku, ale i anglického stylu bydlení je to doslova povinnost. Rodinná fotografie na krbové římse patří k anglickému stlyu bydlení stejně jako sůl patří k pepři či že bílá je kontrastem černé.

Nad krbovou římsu také patří velké masivní zrcadlo, které má masivní rámy. Díky takovému zrcadlu bude místnost vypadat jako zámecká komnata.

Velký důraz klaďte na lustr

Dominantou celého pokoje, jež je zařízen do anglického stylu bydlení, by měl být zejména lustr. Lustr může být světlejších barev, ale měl by být tak velký a masivní, aby si ho lidé všimli na první pohled. Právě lustr je doplněk, bez kterého se anglické bydlení neobejde.

Samozřejmě myslete i na závěsy, které by měly zdobit každé okno v domě.

Mohlo by se vám líbit...