Krb vytváří domov. Jak si vybrat ten správný?

Při stavbě rodinného domku mnoha lidí zatouží po vlastním krbu. V posledních letech se stal synonymem příjemné domácnosti, příjemného domova, útulné a rodinné atmosféry. A ostatně něco na tom zkrátka bude. Dalo by se říct, že krb zkrátka vytváří domov. I proto se řada lidí neukvapuje a nesází na ten první, na který narazí. Spíše si s výběrem dávají na čas, protože nabídka krbů je opravdu široká. A my vám proto poradíme, podle čeho se řídit, podle čeho vybírat nebo jak při výběru krbu postupovat.  

Krb se v současné době rozděluje na několik typů. Pokud se rozhodnete pro konkrétní typ, nabídka se vám značně zúží.  

Klasický krb je nejvýhodnější řešení 

Pravděpodobně stále nejoblíbenější je klasický krb. Ovšem nejvýhodnější je z té estetické stránky. Otevřený oheň umí nadělat nejen spoustu parády, ale také vás umí pořádně zahřát. Bohužel počítejte s tím, že údržba takového krbu nebude zrovna jednoduchá nebo nulová. Klasický krb zkrátka dělá nepořádek. Zároveň umístit ho není snadné. Neměl by být v místnosti, kde je podlaha z pravého dřeva. Také na něj musíte mít připravený komín, který by měl mít dostatečnou velikost, aby krb správně fungoval, bez toho to nejde.  

Plynový krb je pro domácnost praktičtější 

Na druhé stranu tu máme plynový krb, který je pro domácnost tím praktičtějším řešením. Na druhou stranu je spíše dekorací, která umí zahřát celou místnost. Umí zároveň hezky dokreslit atmosféru. Co je pozitivní, tak to, že se z plynového krbu nepráší. Nepotřebujete mít k jeho provozu hromadu naskladněného dřeva, nemusíte řešit vyvedení komína. Také lidé ocení, hlavně tedy ti časově vyčerpaní, že se o plynový krb nemusí prakticky vůbec starat.  

Pak jsou také na trhu další krby. Kupříkladu krb s krbovou vložkou, který je tou zlatou střední cestou mezi plynovým krbem a tím klasickým krbem. Jedná se totiž o kombinaci toho nejlepšího z obou dvou alternativ. 

Mohlo by se vám líbit...