Léto bez klimatizace. Ochladit vzduch pomohou pokojové rostliny

Letošní léto se nese v pořádně horkém duchu. Většina lidí tak zvažuje, že si koupí klimatizaci. Jenže klimatizace s sebou nese i řadu nevýhod. Například umí způsobit celou řadu nepříjemných zdravotních problémů. Pokud uvažujete nad tím, že si klimatizaci pořídíte, raději byste měli pouvažovat nad pokojovými rostlinami. Věděli jste, že pokojové rostliny umí vzduch ochladit stejně dobře jako klimatizace?  

Většina lidí opravdu sází na sílu klimatizace a z kapsy vytáhnou nemalé sumy peněz, aby jim právě klimatizace ochladila vzduch v místnosti. Jenže pravdou je, že s teplým vzduchem efektivně bojují i některé druhy pokojových rostlin. Víte, jaké mají sílu ochladit vzduch v domácnosti? 

Areca 

Znáte rostlinu jménem areca? Jedná se o rostlinu, která právě má tu moc ochlazovat vzduch v interiéru. Jedná se o druh palmy, která ke svému spokojenému životu potřebuje především dostatek světla (pozor – ne přímé sluneční paprsky). Kromě toho jí zařiďte dostatečnou vlhkost v interiéru a ona vám za odměnu vyprodukuje takové množství kyslíku, že horko nebude v domácnosti problémem.  

Aglaonema 

Aglaonema je nenáročná pokojová rostlina, která má taktéž tu moc ochlazovat vzduch v interiéru. Je známá pro své dekorativní listy a velkou odolnost. I když ji budete pěstovat formou hydroponie, přesto vám dokáže vzduch v interiéru ochladit natolik, že se vám v domácnosti bude opravdu skvěle spát a žít.  

Fíkus  

Ať už si domů pořídíte fíkus rodu elastica nebo fíkus benjamina, v každém případě si domů přinesete takovou přírodní klimatizaci. Obě dvě rostliny umí ochladit vzduch v místnostech domu, proto se vyplatí je pěstovat. Co fíkusům vadí, tak je průvan, jinak jsou to poměrně nenáročné pokojové rostliny. Pozor však na škůdce! Fíkusy trpí na svilušky a taktéž na trásněnky, které umí rostlinu pořádně potrápit.  

Mohlo by se vám líbit...