Monstera jako ikonická pokojovka patřící do každého moderního interiéru

Umístit do svého interiéru designové prvky není nic těžkého ani složitého. Stačí přidat do rohů místností pokojové květiny, které zastanou nejen estetickou funkci, ale také budou čističkami vzduchu čili ušetříte za další spotřebiče. Pokud přemýšlíte nad tím, jaké pokojové rostliny jdou vždycky s módními trendy, ať už jsou jakékoli, je to monstera.  

Rostlina, která má svůj původ v deštných pralesích 

Monstera a její monstrózní listy nejsou v České republice ničím neznámým. Sídlí prakticky v každé domácnosti, a to hlavně díky jejímu snadnému pěstování. Pokud i vy toužíte po této ikonické pokojové rostliny, měli byste vědět, že její kořeny sahají až do deštných pralesů.  

V současné době je brána za jednu z nejvíce fotogenických pokojových rostlin, o čemž svědčí i Instagram. Jen málokterá rostlina má svůj vlastní hashtag – a jednou z nich je právě tato pokojovka, která si vás opravdu získá, i když se na její listy lepí prach. 

Suchý vzduch v lásce nemá 

Už bylo zmíněno, že monstera patří k pokojovým rostlinám, které jsou opravdu snadné na údržbu. To ale neznamená, že nejsou věci, které nemá v lásce, nebo že byste mohli dělat prakticky všechno, co vás napadne. To kdepak. Aby monstera prosperovala, je klíčové, abyste jí dopřáli ideální podmínky pro život. Nemá v lásce suchý vzduch, stejně tak se jí příliš nedaří v chladných interiérech, i když s chladem si spíš poradí, než se suchým vzduchem. Je zapotřebí myslet na to, že opravdu pochází z deštných pralesů, čili vlhkost a teplota pohybující se mezi dvaceti až třiceti stupni Celsia je klíčem k její spokojenosti. 

Co se týče vzdušné vlhkosti, o ni se můžete postarat tím, že ji budete pravidelně kropit. Ostatně tento úkol vás ani nemine, protože, jak také bylo řečeno, se na její listy lepí prach. A abyste ho z listů dostali, kropení bude na programu dne. 

Hlavně ji nepřelévejte 

To, že miluje vlhkost ale neznamená, že ji můžete zalévat dle libosti. Naopak je důležité ji nijak nepřelévat. Přemokření nesvědčí ani monsteře, ale ani jiné pokojové rostlině.  

Mohlo by se vám líbit...