Nemůžete na hory? Zařiďte si svůj dům do alpského stylu

Českou společnost lze rozdělit na dvě skupiny lidí – ti, kteří milují hlavně moře a letní dovolené, a ty, kteří jsou zastánci spíše zimních dovolených strávených na horách. Vlivem koronavirové pandemie však mají obě skupiny trochu utrum, ovšem ti, kteří milují hory, nemusí truchlit. Pokud vám z nějakého důvodu nevychází odjezd do Alp, vytvořte si Alpy doma. Takzvaný alpský styl bydlení je totiž velmi moderní. 

Masiv, huňaté koberce a bílá barva

Jak lze definovat alpský styl? Masivní dřevěný nábytek. K tomu všemu dřevem obložené zdi (alespoň místy). Nádherná rozkládací křesla nebo sedací vaky, které jsou barvou hezky ladí do interiéru. Bíle zbarvené stěny, které se kombinují s huňatými koberci a bytovými doplňky, jež společně vytváří opravdu příjemnou, doslova hřejivou atmosféru, která se domácností line. Přesně tomuto se říká alpský styl a možná patříte k těm lidem, kteří právě kvůli tomuto jezdí do zahraničí.

Jak ale bylo zmíněno, každý člověk se může i doma cítit jako uprostřed Alp, pokud všechno jmenované převede do reálné podoby. 

Dřevo je naprostý základ

Že se chcete pustit do zařizování tohoto stylu bydlení? Sázejte především na dřevo, od kterého se dál odpíchnete. Dřevem se obloží většina zdí, zbytek doladí bílá barva. Tento přírodní materiál má mít své místo také na podlaze, ideálně v podobě masivních prken. 

Při výběru ideálního odstínu dřeva nezapomínejte na jedno, a sice na pohlcování světla. Pokud je váš příbytek už tak dost tmavý, protože světla k vám neputuje zrovna mnoho, od tmavších alternativ dejte ruce pryč. To umí světlo pohlcovat opravdu nadmíru.

Bytové doplňky výraznějších odstínů

Co se týče dalších prvků, které do domácnosti zasadíte, pravděpodobně budete přemýšlet nad bytovými doplňky. U těch se nebojte vsadit i na výraznější barvy, nebudou tak výrazné v porovnání s dalšími kusy nábytku. Nebojte se červené, ani modré, případně hnědé či zelené.

Mohlo by se vám líbit...