Podzimní šatník plný svetrů. Jaký musí mít ve vašem místo a který už nikoliv?

Jelikož teploty začaly padat k nule, začínáme ze svých šatníků dolovat svetry, které jsme měli po celé léto schované hluboko ve skříni. Při vytahování každého jednotlivého kousku se možná ptáte na jednu otázku, a sice je tento kousek stále ještě moderní? Nebo ho raději mám nechat stranou, protože už zkrátka in není? Pojďme se právě na podzimní svetry podívat a rozhodnout, zdali ještě má smysl ho nosit nebo bychom ho raději měli nechat stranou.  

Kousky z kašmíru ponechejte 

Máte šatník plný svetrů a chcete je vytřídit? Pak byste ze svého šatníku neměli vyhazovat kašmírové svetry. Kašmírové svetry jsou dlouhá léta hitem ve světě úpletů, proto je rozhodně nevyhazujte. S úspěchem se řadí k tomu nadčasovému, co z módy nevyjde prakticky nikdy.  

I když byste si možná řekli, že kašmírové svetry už vyšly z módy před lety, není to opravdu tak. Jsou letos absolutním hitem. I když jsou dražší, jsou to takzvané udržitelné kousky, které vám v šatníku zůstanou několik dlouhých sezon. Jen tedy dbejte na správnou péči. S nesprávnou péčí se životnost kašmíru velice rychle snižuje.  

Balonové rukávy jsou taky in 

Máte od loňského roku ve svém šatníku svetry, které se pyšní balonovým rukávy? Pak byste ani tyto svetry neměly ze svého šatníku odstraňovat. Přesně tento kousek je ten, který módní stylisté hodnotí deseti body z deseti. Zatímco vloni však frčely hlavně volné svetry s balonovými rukávy, nyní se preferují upnutější modely, které však také mají ony zmiňované nadýchané rukávy, jimž se říká balonové.  

Volánky ano 

Nad čím možná váháte, jsou volánky. Je to opravdu stále dobrá volba? Nebyl to trend jenom minulého roku? Opět tu mluvíme o kousku, který byste si ve svém šatníku měli ponechat. Volánky jsou stejně jako zmiňované balonové rukávy jakýmsi retro kouskem, na který ani letos nezavrhujte. Právě s tímto kouskem totiž oslníte. Zejména, když ho zkombinujete s džíny do pasu, které mají volný střih. 

Mohlo by se vám líbit...