Pohon všech kol je opravdu bezpečnější? Aneb mýty a fakta o pohonu kol

Pokud se zajímáte o automobilový svět, pak jistě také víte, co je to pohon všech čtyř kol. Hodně se o tom v poslední době mluví nejen ve světě automobilů, mnozí se v souvislosti s tímto domnívají, že se jedná o něco velice bezpečného. Jenže je to opravdu tak? Je pohon všech kol opravdu bezpečnější, jak se drtivá většina lidí domnívá? Nebo je to jenom mýtus, který koluje mezi lidmi? Pojďme si zmínit několik mýtů a také faktů o pohonu všech čtyř kol, se kterými se můžete setkat.  

Díky pohonu všech kol vyjedete naprosto kamkoli 

Prvním velice častým mýtem, který se týká pohonu všech čtyř kol, je, že právě čtyřkolky vás dovezou naprosto kamkoli. Jenže to není tak úplně pravda. Je třeba si uvědomit, že to, co vás drží na silnici, není koncepce pohonu nebo pohon jako takový, ale jsou to pneumatiky. Pokud nebudete mít na svém vozidle kvalitní pneumatiky, které budou mít dostatečný vzorek, pohon čtyř kol vám nebude k ničemu platný.  

Stejně tak pokud máte nekvalitní nebo sjeté pneumatiky, také je vám čtyřkolka k ničemu, pořádně se stejně nerozjedete. Jen s kvalitním automobilovým obutím pohon čtyř kol funguje tak, jak má.  

Pohon čtyř kol je bezpečnější 

Jak již bylo výše zmíněno, řada lidí se domnívá, že pohon čtyř kol je bezpečnější. Jenže tak tomu opravdu není. Spíše je tomu naopak hlavně v zimě. Takzvané čtyřkolky čili automobily s pohonem čtyř kol jezdí zásadně rychleji, tudíž člověka mohou dostat do maléru hlavně při namrznuté silnici. S takovými vozidly se hlavně na sněhu nebo námraze daleko hůře zatáčí nebo se s nimi opravdu špatně brzdí. Čtyřkolky tak opravdu nejsou bezpečnější.  

Auta s pohonem čtyř kol jsou hodnotnější 

A opět je to další mýtus, který koluje mezi lidmi. Lidé při nákupu automobilu nesledují pohon čtyř kol, ale spíše se zajímají o servisní náklady nebo o spolehlivost vozidla, zejména v případě koupi ojetého vozidla. 

Mohlo by se vám líbit...