Pořiďte si zaklápěcí jídelní stůl!

Při zařizování domácnosti si mnoho lidí klade důraz především na zařízení kuchyně a jídelny. Právě tam totiž dochází stále k různým změnám a právě v těchto místnostech se rozhodla dělat móda nejrůznější novinky, které musí mít jistě každý z nás doma. Kuchyňské spotřebiče by se měly ladit do nerezových materiálů a barev, bílé jsou už dávno v trapu. Kuchyňská linka by se měla dělat na míru, abychom předešli tomu, že nám buď bude centimetr chybět, nebo že budeme o několik centimetrů s linkou přečuhovat. Je toho tedy tolik, co je nutné zařídit. Výběr talířku je další věc, nad kterou zůstává rozum stát. Jenže právě výběr talířků je mnohdy tou nejtěžší volbou. Tedy kromě jídelního stolu, ten je totiž kapitola sama o sobě.

Moderní jsou přírodní materiály

Pakliže si vybíráte jídelní soupravu, dbejte na to, aby byla vyrobena z přírodních materiálů. Židličky, které jsou plastové, ty už dávno nejsou v kurzu. To samé platí třeba s proskleným stolem, díky kterému dosáhneme stále špinavé domácnosti, protože už samotný zapatlaný stůl bude působit opravdu ošklivě. Stálé leštění nikoho nebaví, a tak je dobré koupit si především takový stůl, který je z nejrůznějších přírodních materiálů. Pokud chcete působit stoprocentně moderně, zkuste to se zaklápěcím stolem.

Zejména v menším bytě se může stát, že se vám velký prostorný stůl nevleze do dané jídelní místnosti. Jestliže jste pouze dva na celou domácnost, zkuste si pořídit zejména zaklápěcí stůl, který, když nenajdete v obchodě, vám vyrobí během několika minut nějaký truhlář. Jedná se o desku stolu, která bude namontována ke zdi. Proto když nebudete jíst, stačí stůl pouze sklopit. Jedná se o inovaci zejména pro moderní malé domácnosti. Jestliže necháte stůl rozložen, skvěle na něj doladíte třeba vázu s oblíbenou květinou nebo mísu s ovocem. Je to pak už čistě jen na vaší fantazii, a tak se nebojte, že byste tento stůl nijak nevyužili. Jedná se opravdu o praktické řešení, pokud není váš byt tak velký, jak byste toužili.

Mohlo by se vám líbit...