Při jakých událostech položit na stůl ubrus místo obyčejného prostírání?

S ubrusy se už v domácnostech příliš často nesetkáme. Především v moderních domácnostech je to něco, co zde opravdu chybí. Nebo chybí – ubrusy opravdu nejsou nejmodernějším kouskem, na druhou stranu jsou příležitost, ke kterým ubrus patří a při kterých nesmí chybět. I když jste možná zarytým odpůrcem ubrusů, pamatujte na jednu věc – jsou příležitosti, na které tento bytový textil zkrátka patří. Při jakých událostech ho tedy na stůl položit a kdy se tedy nespokojit s obyčejným prostíráním? 

Při romantické večeři 

Pokud si chcete se svou drahou polovičkou dopřát opravdu krásný, romantický večer, neměl by na vašem stole chybět právě ubrus. Ten krásně doplní svíčky, jednotlivé talíře, také sklenice a láhev s vínem.  

Ptáte se, jaký konkrétní ubrus volit při romantické večeři? Vsaďte na ty, které v šuplíku dřímají třeba po babičce. Nejlepší volbou jsou při romantické večeři rozhodně krajkové ubrusy, které jsou doplněny kupříkladu výšivkami nebo jsou z hrubé bavlněné krajky. S plátky růží hrají takové ubrusy opravdu dokonale.  

Při slavnostních večeřích nebo obědech 

Při jaké další události položit na stůl ubrus místo obyčejného prostírání? Kupříkladu při slavnostních večeřích nebo obědech. Těmi se například myslí příjezd rodiny z daleka, oslava výročí nebo třeba štědrovečerní večeře, při které se také celá rodina po kupě sejde.  

Při slavnostních večeřích nebo obědech si musíte se stolem opravdu vyhrát. Kromě ubrusu, který by měl být tím nejzákladnějším a nejviditelnějším, co na stole bude, byste také měli vsadit na textilní ubrousky, které třeba podle internetového návodu složíte do hezkého tvaru. Z ubrousku lze poměrně hravě sestavit jednoduchý trojúhelník na příbory nebo obrazec položený do talíře.  

Na skleněném stole vždycky 

Pokud máte ve své domácnosti skleněný stůl, pak byste na něm měli mít ubrusu vždycky. Skleněný stůl je totiž náchylný nejen k zašpinění, ale také k poškození. Když na něm budete mít ubrus, předejdete oběma scénářům.  

Mohlo by se vám líbit...