Rozvoňte svou domácnost

Máte neustále pocit, že vaše domácnost zapáchá? Máte pocit, že něco v ní není vašemu nosu zrovna po chuti? Pak byste měli svou domácnost rozvonět. V současné době si můžete koupit nespočetně mnoho nejrůznějších svíček, voňavých lamp nebo přístrojů, které vám budou v pravidelných intervalech zpříjemňovat vzduch v domácnosti. Otázkou ale je, jakou vůni vybrat.  

Možná si říkáte, že na vůni až tak nesejde, musí se vám hlavně líbit. Jenže pravdou je, že vůně má velkou moc. Právě vůně má dopad na to, jestli vás bolí nebo nebolí hlava, jestli trpíte onemocněním dýchacích cest či jestli ve vás dřímá stres nebo nikoliv. Vůně má podobně silnou moc jako barvy, proto si pojďme říct, jaké vůně jsou vhodné a jaké vám budou příjemné.  

Citrusové vůně jsou nejlepší možnou volbou 

Pokud vám smíme poradit jednu vůni, která je bezesporu nejlepší možnou volbou, doporučíme vám všechny citrusové vůně na světě. Citrusové vůně jsou nejen nejoblíbenější, ale také jsou nejpříjemnější. Máme na mysli konkrétně limetkovou vůni, také citronovou, grepovou či vůni exotického pomeranče. Všechny zmíněné druhy ovoce jsou totiž velice osvěžující a i náš nos je jako osvěžení bere.  

Mimochodem, věděli jste, že právě citrusové vůně vám pomohou zbavit se nepříjemného stresu a nahromaděného napětí? 

Vůně dřevité jsou také dobrou volbou 

Pokud vám však nejsou citrusové vůně po chuti, můžete zvolit dřevité vůně čili vůně broovice, jedle nebo třeba smrku. I takové vůně jsou našemu nosu velice sympatické, ani proti takovým vůním nebude zhola nic namítat. Navíc dřevité vůně mají jednu zvláštní moc, a sice dodávají domácnosti hřejivou, útulnou atmosféru, navíc dezinfikují vzduch a působí proti nachlazení.  

Provoňte svou domácnost bylinkami 

Další možností, jak si můžete provonět svou domácnost, je zkusit to s bylinkami. Bylinné vůně, především máta nebo eukalyptus, jsou skvělé, rozhodně přinesou do interiéru jistou svěžest. 

Mohlo by se vám líbit...