Seznamte se s kolopejkou mramorovanou

Uvažujete nad tím, že si do svého příbytku koupíte nějakou hezkou novou květinu? Květiny do interiéru rozhodně patří, dokážou ho oživit, také mu dokážou dodat jistý šmrnc. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí do svého domova koupit nějakou hezkou pokojovou rostlinu, zvažte kalanchoi, což je jinými slovy kolopejka, která patří k velmi působivým rostlinám.  

Kalanchoe nebo také kolopejka je rostlina mnoha tváří a druhů. My však doporučujeme kolopejku mramorovanou, která se hodí do moderních příbytků. Pokud stojíte o rostlinu, která roste do pestrobarevných tónů, pak není kolopejka mramorovaná tou pravou rostlinou. Je totiž stálezelená, přesto však dokáže svým vzhledem naprosto uchvátit.  

Jak vypadá kolopejka mramorovaná? 

Jak již bylo zmíněno, dnes existuje mnoho druhů této krásné rostliny. Kolopejka je tvořena především velkými, masitými listy, které na sobě ukrývají hezkou mramorovanou kresbu. I když jsme zmínili, že tento druh kolopejky nekvete, může se stát, že vykvete do bíla. Je to však jenom ojedinělý jev, nedochází k němu nijak často.  

Kolopejka mramorovaná není nijak velká rostlina, dorůstá asi jenom do tří desetin metrů. Jak jsme zmínili, listy má dužinaté a velké, tvarově jsou kulaté. Listy mohou mít až šedé nebo stříbrné zbarven, což dodává kolopejce nádech elegance.  

Jak pěstovat kolopejku mramorovanou? 

Pokud vám tato rostlina učarovala, možná přemýšlíte nad tím, jak ji pěstovat. Rostlina se sází zásadně v období února až března. Potřebuje ke svému spokojenému životu plné sluníčko, proto se nebojte ji dát na světlo. Nebojte se dokonce přímého sluníčka, je to jedna z mála rostlin, které přímé sluníčko nijak nevadí. Co se týče zálivky, tu preferujte mírnou. Suchý vzduch v místnosti nijak nevadí. Je tedy možné rostlinu pěstovat i v bytových jednotkách.  

Mohlo by se vám líbit...