Starožitnosti v moderním interiéru? Trefa do černého

Je jedno, zda právě zařizujete bydlení nebo kancelářské prostory. Většinu z nás trápí přílišná strohost nebo nedostatek originální atmosféry. Co byste řekli tomu, kdyby se ve vašem prostoru vyjímala starožitnost? Poradíme, jaké kousky hledat.  

Kombinace moderna a osobitosti 

Rozhodně nemáme v plánu vám doporučovat, abyste svůj prostor zaplácali mini soškami troubících jelenů. Tato doba už je naštěstí dávno pryč a skleněné vitrínky s veteší neprospějí ani tomu nejlepšímu prostoru. Když se ale zadíváte na místo, které právě zařizujete, možná to také cítíte. Chybí mu atmosféra.  

Něco, co by podtrhlo celistvost a jedinečnost daného koutu. Možná se porozhlédněte po originálním obraze. Jako solitér bude působit skutečně úchvatně.  

Jeden kousek a vše se změní 

Moderní strohé linie a jednolité barvy. Letošními barvami byly vyhlášeny šedá a žlutá. Dokonalý tip pro nově vytvářený prostor, nemyslíte? Na základě šedé se dá krásně pracovat a tvořit malé ostrůvky žluté, které upoutají pozornost a rozbijí celek. Co byste řekli tomu, kdyby onou žlutou věcí byla třeba starožitná lampa, nebo jiné originální svítidlo?  

Styl máte v malíku 

Moderní prostory přímo prahnou po něčem, co jim udá rytmus a dynamiku. Pokud i vy patříte mezi stylové fajnšmekry, možná už nyní víte, co by se do prostoru nejvíce hodilo. Pro ty, kteří ještě tápou, máme super tip – co byste řekli originálním nástěnným hodinám, maxi sošce, nebo třeba některému military předmětu? Každý si najde něco, co nejlépe vystihne jeho osobitý styl.  

Jeden tip na závěr – Česko bylo dlouho považováno za sklářskou velmoc. Pokud vám to prostor dovolí, klidně se odvažte a pořiďte si nějaký originál z tohoto materiálu. Váza. Svítidlo. Nebo třeba originální umělecký předmět. Také vidíte, jak se posouvá úroveň celého prostoru mnohem výše? 

Mohlo by se vám líbit...