Trendy ve světě bydlení roku 2022. Dekorace po babičce se vrací do módy

Letošní rok bude ve světě módy opět trochu ojedinělý a oproti loňskému roku se bude v něčem lišit. Pokud plánujete zařizovat si svůj interiér, prozradíme vám několik trendů ve světě bydlení, které byste neměli opomenout. Pravděpodobně vás bude čekat cesta na půdu, kde si vyzvednete pár drobností po babičce. Protože právě dekorací po ní se navrátí do módy – což možná nikdo nečekal, nebo vy snad ano? 

V barevnosti se meze nekladou 

I když z mnoha stran uslyšíte, že uklidňující barvy budou v popředí, ve skutečnosti je trendem i safari styl bydlení, což znamená, že i divočina bude víceméně povolena. Nejvýraznější bude fialová, takzvaná Veri Peri, o které se nyní hojně mluví ve světě módy. Jinak se to bude točit kolem odstínů šedé a zelené.  

Oblost bude in 

Zatímco do nynějška jsme sázeli především na ostré hrany (a to jak v případě obrazů, tak v případě výběru konferenčních stolků), nyní se má naše pozornost uchýlit k něčemu odlišnému, a to k oblosti. Nejen zmiňované dekorační prvky mohou být s oblými hranami, ale také můžete mít zaoblený stolek, lampu, nebo se můžete navracet k přírodě a dát přednost mechovým obrazům bez rámů. 

Babiččiny výšivky jsou také v módě 

Už možná pro oblé kusy nábytku budete muset na půdu, kde se ukrývá bytové zařízení po babičce. Právě ona na oblost také sázela. A co upřednostňovala taktéž, byly výšivky. Věřte tom nebo ne, i tento, pro někoho možná retro nebo vintage kousek, se navrací do módy, proto pokud zařizujete třeba obývací pokoj, snažte se koupit i něco tohoto rázu.  

Zmiňovaný obývací pokoj by se měl vyšperkovat ještě starými křesly, stoly ubrusy, pohovky vyšívanými dečkami a polštáře zajímavými povlaky, po kterých jste mysleli, že nikdy nesáhnete. 

Dřevo zůstane 

Abyste si však nemysleli, že se mění naprosto všechno, něco přece jenom zůstane. A je to v tomto případě dřevo, které se zemitými odstíny, jež se letos dostávají do módy, jde hezky ruku v ruce. Mimochodem, dřevo je také skvělým způsobem, jak dostat do interiéru trochu přírody.  

Mohlo by se vám líbit...