Už dávno nám nevadí, že vám to neladí

Módní trendy se neustále mění, někdy i dvakrát za rok. Návrháři se předhání s novinkami a snaží se šokovat a mnoho z nás jejich pokusy slepě následuje. Dlouho se věřilo že doplňky, boty a kabelky by měly ladit. Dnes už to sice neplatí, ale spousta lidí se i tak bojí experimentovat.  

Monochromatický look  

Oblečení v jednom tónu a k tomu vhodně sladěné doplňky budí dojem elegance, na pohled zeštíhlují a omlazují. Kalhotový kostým v bledě modré a k tomu béžové sandály, kožená kabelka ve stejném odstínu a jemný pásek – kombinace, která baví. V tomto případě se vyladěné detaily vyplatí, jde totiž o módní trend, který se drží na vrcholu už několik sezon a v nejbližší době tomu nebude jinak.  

S barvami opatrně  

Vždy se mělo za to, že žena by na sobě neměla mít více než tři barvy. V opačném případě je výsledek nesourodý a rušivý. Toto poučení se ujalo a jen těžko se ho zbavujeme. Barvy vládnou světu a pokud nositelce padnou, nemá smysl být při výběru střídmý. Mnohem důležitější je, aby jednotlivé odstíny seděly k jejímu typu, barvě pleti, vlasů, očí, povaze, práci nebo charakteru.  

Nesourodá kombinace  

Nemusíte se pídit po botách a kabelce ve stejné barvě a z totožného materiálu. Akorát byste se zařadili do škatulky, ve které jsou vám aktuální trendy cizí. Úporná snaha být do puntíku sladěná už dávno neletí. Naopak. Kombinujte tak, aby měly jednotlivé kousky podobný podtón – například hořčicová a sytě fialová, koňaková a krémová, oranžová a tmavě růžová. Netradiční spojení zkrátka frčí a umí oživit i jinak střihově nebo barevně nutný outfit. Mnohem větší důraz klaďte na značku, kvalitní provedení, materiál nebo drobné detaily jako jsou přezky, řetízky, spony nebo nápadné struktury. Inspirujte se ve světě celebrit. Tam není o módní experimenty nouze. 

Mohlo by se vám líbit...