V jakém stylu zařídit dřevostavbu?

Výhodou dřeva jako stavebního materiálu je jeho úspornost energie: funguje jako tepelný izolant mnohem lépe než zděné stavby. A to vám může pomoci ušetřit peníze za energie. Dřevostavba, to už dneska není jen roubenka, u které na první pohled vidíme, že základním stavebním materiálem bylo dřevo. Může jít o moderní stavení s vysoce futuristickými prvky. Jaký styl se nejvíce hodí pro dřevostavby? 

Boho styl 

Boho styl neboli bohémský styl nemá v podstatě žádná pravidla. Neřídí se podle obecných doporučení, které můžete najít v časopisech o bydlení. Existuje několik prvků, které ale nesmíte vynechat, když toužíte po boho stylu. Tím základním jsou vzory a barvy – například na dekoračních polštářích. Netradiční motivy se velice často kombinují s přírodními prvky. A vzhledem k tomu, že má spoustu společného se skandinávským stylem, v interiérech se velmi často používají základní prvky obojího. 

Skandinávský styl 

Čistota, jednoduchost, elegance a praktičnost – to jsou základní vlastnosti bydlení ve skandinávském stylu. Typické jsou světlé barvy (častá je mentolová barva) v kombinaci s přírodními motivy (dřevo, kožešiny, ale také kov). 

Industriální styl 

Tento styl se vyznačuje betonovými prvky, neomítnutými cihlami na stěnách a použitím kovu v interiéru. Je to takový neotesaný, hrubý styl, který připomíná tovární halu. Má spoustu odpůrců, najde si ale i své příznivce. Jeho předností jsou velká okna, a tudíž dostatek denního světla. O zjemnění tohoto stylu se můžete postarat použitím jemných koberečků a textilií. 

Minimalismus 

Co nejmenší množství nábytku i dekorací. Jednoduché tvary, základní barvy a designové prvky. To je v kostce minimalismus. Důležité je, aby použitý materiál byl kvalitní a nepůsobil levně. Tento styl se skvěle hodí do menších místností, které provzdušní a opticky zvětší. 

Mohlo by se vám líbit...