Vyberte si svůj styl bydlení. Učaruje vám romantická Francie?

Každá moderní domácnost by měla být alespoň po stránce designu naprosto dokonalá. Zařiďte si ji proto do některého ze stylů, které vládnou světu bydlení. Vedle tradičního minimalistického stojí za zvážení francouzský styl bydlení, který je převtělenou romantikou.  

Při výběru svého vlastního stylu je nutné se zamyslet nad několika věcmi. Zejména si musíte sami určit, co se vám líbí. Jestli prahnete spíše k venkovu nebo máte rádi městský styl. Stejně tak si musíte rozmyslet, zdali budou součástí vašeho domova technologické vychytávky. S nimi ne každý styl koresponduje.  

Francouzský styl vyzývá spíše k lenošení 

I když bylo zmíněno, že francouzský styl bydlení je převtělenou romantikou, vyzývá krapet k lenošení. A na tom není opravdu nic špatného. V jednotlivých pokojích dominují světlé tóny barev, kontrasty. I proto se do domácnosti přidávají prvky z tmavého dřeva. Jsou jednoduchým oživením stejně jako barevné květiny, deky nebo polštáře, jimiž vystelete pohovku v obývacím pokoji.  

A když už jsme u obývacího pokoje. Ten by měl ukrývat i pohodlné křeslo, které bude taktéž vyplněno zmiňovanými dekoračními polštářky. Celou velmi klidnou a komfortní, příjemnou atmosféru podtrhuje krb a lampa, která bude vedl křesla stát s teplým světlem.  

Doplňky mají své místo 

Celkový vzhled interiéru podtrhněte bytovými doplňky. Mezi nepostradatelné a oblíbené patří především proutěné košíky, také suché květiny nebo květinové vazby či nasbírané dřevo. Nebojte se ani zrcadel, které zde mají své místo, pokud jsou v masivních rámech.  

Při výběru nábytku se nebojte renovovaných kousků. Patina starých časů může z jednotlivých komod nebo skříní klidně sálat. Pokud budou zdobené frézováním, je to doslovná trefa do černého. Jak ale bylo zmíněno, pamatujte na to, že nábytek by měl být kontrastem čili ideálně z tmavého dřeva. 

Mohlo by se vám líbit...