Vybíráme barvy do interiéru podle feng-šuej

O starém čínském učení vám nemusíme dlouho povídat. Podle tohoto čínského učení celá řada lidí bydlí, čemuž se ostatně nemůžeme divit, vždyť se jedná o staré čínské učení, které má probouzet v interiérech energii, která je pro člověka velice podstatná. Nebudeme se však nyní zaměřovat tím, co kde a jak má být umístěno, ale zaměříme se na barvy, u nichž řada lidí podle feng-šuej chybuje. Na úvod se tak nabízí otázka, jaké barvy převládají ve vašem interiéru? 

Málokterý člověk si uvědomuje, že barvy nás ovlivňují opravdu velmi. Často až do takové míry, že si to ani nejsme ochotni připustit. Jenom pokud si zvolíte tu správnou barvu v interiéru, znamená to, že budeme spokojeně žít. Pojďme se tedy na to podívat z pohledu feng-šuej.  

Červená je barvou nejmocnější 

Málokdo si je vědom toho, že červená barva patří k nejmocnějším barvám podle starého čínského učení feng-šuej. Reprezentuje totiž mocný oheň, který je zároveň symbolem životní energie. Nejen, že tato barva přináší vzrušení, ale kromě toho zlepšuje také krevní oběh a bývá bohužel příčinou bolesti hlavy. Je třeba ji používat v interiéru jenom s rozmyslem, vhodná je především na doplňcích, kde jí není tolik.  

Žlutá jako barva svitu 

Co se týče žlutého odstínu, jedná se o barvu svitu. Tato barva má za úkol povznášet, uvolňovat, také rozjasňovat svět. Jedná se o velice optimistickou náladu, která prospívá intelektu jako takovému. Dokonce dobře prospívá i trávení, a tak se jedná o vhodnou barvu do jídelen. Jelikož podporuje intelekt, jak již bylo zmíněno, nebojte se ji zakomponovat i do pracoven nebo studoven.  

Modrá jako nejpůsobivější barva 

Pokud bychom se měli z pohledu feng-šeuj podívat na modrou barvu, řekli bychom, že se jedná o nejpůsobivější barvu z celé palety barev. Jedná se o barvu intelektu, která dokáže podporovat myšlení a také je symbolem důvěry a věrnosti. Pokud ji doma použijete, měla by být dominantní barvou. Za to vám poděkuje tak, že opticky zvětší celý prostor. 

Mohlo by se vám líbit...