Vybíráme matraci do ložnice. Jaké existují druhy?

Matrace se podílí na kvalitě našeho spánku. Pokud se chcete dobře vyspat, je nejdříve třeba investovat nemalé peníze do matrace. Investice do matrace je skutečně něco, za co budeme vděční, o tom není pochyb. Proto si pojďme prozradit, jaké druhy matrace vlastně existují a jak si matraci vybrat.  

V současné době najdete na trhu mnoho různých druhů matrací. Výrobci se naučili je označovat velice líbivými názvy, ale pravdou je, že ne všechny matrace jsou tak skvělé jako jejich název. Při výběru matrace trvejte na vyzkoušení, nechcete přece koupit zajíce v pytli. Navíc ne každému člověku vyhovuje pěnová matrace, která je dnes opravdu nejvíce vyzdvihovaná. Někomu mohou sedět matrace latexové, jinému zase pružinové, někdo si libuje na lamelových matracích.  

Latexové matrace 

Dnes jsou velice oblíbené latexové matrace čili matrace z latexu. Vyrábí se zásadně z přírodního a syntetického latexového materiálu, jejich výhodami je hlavně tvarová stálost, střední tvrdost a mimo jiné i bodová elasticita. Matrace jsou navíc skvěle odvětrané, zajišťují tedy dokonalou cirkulaci vzduchu. Z počátku se člověk nesmí divit latexovému zápachu, který se však po několika týdnech zcela vytratí a je ten tam.  

Matrace z líné pěny 

Možná jste se setkali s matracemi z líné pěny. Líná pěna je směsí PUR a HR pěny. Díky tomu matrace dokonale podpírá páteř, mimo jiné nezpůsobuje proleženiny a také má pozitivní vliv na prokrvení těla. Je však trochu cenově náročnější.  

Sendvičové matrace 

Existují také takzvané sendvičové matrace, které jsou kombinací různých materiálů. Jednotlivé materiály použité do sendvičových matrací jsou poskládány sendvičovým způsobem na sebe, díky tomu dosahují mnoha skvělých vlastností. Jelikož je matrace složená z vícero materiálů, tuhost bývá variabilní při otočení matrace.  

Mohlo by se vám líbit...