Jak pěstovat rýmovník

Je mnoho bylin, které bychom měli pěstovat pro jejich pozitivní účinky. Jednou z nich je i známý rýmovník, což je bylinka, která není nijak náročná, navíc pomáhá při nachlazení či rýmě. Pokud jste dodnes léčili rámu s pomocí léčiv z lékárny, která stejně nezabrala tak rychle, jak měla, zkuste to raději přírodní cestou a vyléčte rýmu s rýmovníkem. Jak jsme zmínili, není to nijak náročná bylina, navíc se bude vyjímat v každé moderní domácnosti.

Stálezelené pokojové rostliny jsou naprosto ideální do každé moderní domácnosti. Mezi aktuální největší hity patří i vysázení bylinek do kuchyně. Mezi bylinkami, které si budete pěstovat a které vám budou tvořit milý bytový doplněk, by měl být i rýmovník.

Specifické jsou pro něj silné, dužnaté listy, které jsou porostlé stříbrnými chloupky. Má své silné aroma, které připomíná směs máty, meduňky a eukalyptu.

Rýmovník a jeho využití

Kromě toho, že vám pomůže zahnat rýmu, má i mnoho dalších využití. Například se z něj vaří čaj v době, kdy jste nachlazení. Mimo to snižuje vysoký tlak a napomáhá ke zlepšení trávení. Je skvělým doplňkem do domu každého astmatika, protože usnadňuje dýchání.

Jak pěstovat rýmovník

Nyní však k tomu, jak rýmovník pěstovat. Potřebuje hodně světla jako každá jiná bylinka, ale samozřejmě ho nevystavujte na přímé slunečné světlo. Ideální je umístit ho na okenní parapet, kdy okna máte potažená žaluziemi. Pozor si však dejte na větrání. Průvan mu totiž nesvědčí a teplota v místnosti pěstování by nikdy neměla klesnout pod dvanáct stupňů Celsia.

Co se týče pěstování v zimě, nevadí mu horký vzduch. Nemusíte se tedy bát, že ho radiátor takzvaně „uškvaří“.

Pozor si dejte na zalévání. Kromě průvanu nesnáší přelití. Pokaždé při zalévání nejdříve zkontrolujte hlínu, jestli je či není vlhká od minulého zalévání. Pokud ano, raději se zaléváním ještě pár dní počkejte. Rýmovník při přelití hnije.

Mohlo by se vám líbit...