Pěstujeme sukulenty aneb tři tipy pro bezproblémové pěstování
Každá domácnost by měla být zařízená tak, abychom se v ní cítili příjemně a dobře. Nejvíce se na příjemném dojmu podílí bytové doplňky, ale ty nejsou jediné, které zpříjemní pocit z našeho domova. Na příjemnosti se podílí i pokojové rostliny, které jsou v současné době velice oblíbené a do domácností se pořizují ve velkém. Oblíbené jsou zejména stálezelené rostliny, které jsou méně náročné, přesto jsou stejně krásné jako běžné kvetoucí rostliny. A co se týče péče, jsou o něco méně náročné.
Zaměřme se nyní na sukulenty, které jsou velmi netradiční pokojovou rostlinou. Sukulent poznáme na první pohled, mají velice zajímavé tvary. Některé připomínají rozkvetlé růže, jiné vypadají jako tráva s pevnými stébly. Listy, jestli by se to tak dalo nazvat, sukulentů jsou dužinaté, což je další poznávací prvek.
Zásadně sukulenty nevoní, jejich pěstování se výrazně liší od pěstování běžných rostlin, a tak jsme se rozhodli vám přinést tři tipy, které se s pěstováním sukulentů pojí.
1) Milují sluníčko, tak jim ho dopřejte
Sukulenty se velice často sází na zahrádku k jezírku. Jsou totiž milovníky sluníčka a jejich majitelé dělají dobře, když jim sluníčko dopřávají. V domácnosti je ideálním místem pro sukulenty okenní parapet nebo stůl, na který svítí sluníčko.
2) Se zaléváním opatrně
Sukulenty jsou jako kaktusy, není třeba je zalévat neustále, jinak začnou hnít. Sukulenty se zalévají zpravidla jen málo, mnohdy jim stačí voda z rozprašovače, která zvlhčí vzduch kolem nich. Nenechávejte je však vyschnout, ať nezačnou schnout i samotné květy či listy sukulentů.
3) Nemusíte přesazovat rok co rok
Mnozí majitelé pokojových rostlin jsou zvyklí na každoroční přesazování, jenže vydařené pěstování se neskrývá v každoročním pěstování, ale v poslouchání rostliny. Každá rostlina si řekne, kdy je potřeba ji přesadit, a tak to je i u sukulentů, které není třeba přesazovat tak často.