Co nás letos na frankfurtském autosalonu nejvíce nadchlo?

Nadšenců do automobilů je dneska celá řada. V poslední době se mnoho lidí v tomto světě opravdu vyžívá. Navíc právě ve světě automobilů narazíme na mnoho novinek. Když pánové na nějakou novinku narazí, častokrát si řeknou, že si na ni začnou šetřit. Dnešní automobily přece dosahují naprosto fenomenálních podob, jsou chytré, prostorné, elegantní, ale také i sportovní, když to musí být. Zkrátka najde si svého vyvoleného i ten nejnáročnější jedinec.

Pokud vás právě novinky ve světě automobilů zajímají, pak jste neměli chybět na letošním ročníku frankfurtského autosalonu, který proběhl 24. září. Právě zde se totiž světu ukázaly nejnovější a nejzajímavější novinky ve světě aut. Pokud jste zde nebyli, přinášíme pár konceptů, které nás nejvíce nadchnuly a zaujaly.

• Mercedes

Nejvíce nás zaujal rozhodně nový Mercedes. Ten se letos ukázal ve formě jakéhosi křížence supersportu a formule. Automobil dokáže ujet více jak 350 kilometrů za hodinu, objem má 1,6 litrů, jedná se o šestiválec a protočí se v něm více jak 11 000 otáček.  Nese konkrétně název Mercedes- AMG Project One.

Mimochodem o Projectu One dneska existuje hromada článků, proto pokud byste chtěli vědět víc, stačí pohledat na internetu.

• Audi

Samozřejmě i Audi se ukázalo opět s unikátním vozem. Tentokrát spojila kombík se supersportem a vytvořila tak Audi RS 4 Avant. Jedná se o auto, které je vhodné hlavně pro ty, pro něž je model RS 6 dražší. Nyní se jedná o šestiválec, který má výkon 331 kW. Z nuly na stovku je přislíbeno zrychlení a čtyři sekundy a nejvyšší rychlost dosahuje 280 kilometrů v hodině.

• Porsche

I automobilka značky Porsche letos ukázala novinku. Jedná se o model Porsche 911 GT3, které bude stát zhruba čtyři miliony korun. Zrychlení z nuly na sto je pod čtyři sekundy, nejvyšší rychlost dosáhne skoro 320 km/h.

Mohlo by se vám líbit...