Rolls-Royce bude vyrábět autonomní lodě. Není na to ale sám

Co se zrovna děje ve světě auto-moto? Opět se zde děje mnoho, o tu největší novinku se však zasloužila automobilkaRolls-Royce, která je známá svými luxusními vozy po celém světě. I když se britská automobilka skutečně proslavila svými luxusními vozy, není to jediný záměr společnosti. Zejména v posledních letech se automobilka začíná hodně angažovat v lodní přepravě, dodává třeba modulární baterie nebo podobnou techniku, která je u lodí nepostradatelná. Díky tomuto angažmá v lodní dopravě se nemůžeme divit tou, že se Rolls-Royce rozhodla spojit se s Intelem. V čem jejich spolupráce spočívá?

I když to mnozí lidé doposud nevěděli, Rolls-Royce už dávno není jen britská značka vyrábějící automobily. Už nějaký ten pátek se angažuje i v lodní dopravě, kde se nyní chce zasloužit o jednu velkou věc – původní automobilka se rozhodla spojit se s Intelem, aby začala vyrábět autonomní lodě.

Lodě, které se nemusí spoléhat na lidi

Cílem nové spolupráce je především to, vytvořit lodě, které se nemusí spoléhat na člověka. Od spolupráce se odvíjí zejména centralizovaný navigační program, který by zajišťoval větší bezpečnost během plavby. Možná si říkáte, že lidé jistě zajišťují dostatečné bezpečí, ale opak je pravdou. Nedávné výzkumy totiž ukázaly, že za nehody v sedmdesáti procentech může právě člověk.

Nedávné výzkumy se tak staly doslovnou výzvou pro dnes stále ještě primárně automobilku Rolls-Royce, která se rozhodla udělat krok ke změně.

Jak bude spolupráce probíhat?

Od spolupráce si obě firmy slibují mnoho. Zejména si slibují poskytnout si a vzájemně spojit důmyslné technologie, které obě společnosti mají. Rolls-Royce aktuálně piluje systém, který je plný kamer, senzorů a radarů, pomocí nichž by se vyhodnocovala data a případně detekovala rizika, která by lodi mohla hrozit. Inovativní systém by tak měl předcházet nárazům do ledovců nebo jiných překážek, měl by také umět rozpoznat nebezpečí, pokud se k němu blíží.

Mohlo by se vám líbit...