Ferrari hlásí rekordní zisk!

Koupit si své vlastní auto je v dnešní době jakási životní změna či jakýsi životní úspěch, který nám změní život, protože už se budeme moct rozloučit s neustálým ježděním městskou hromadnou dopravou. Ostatně pak nám začne taková zajímavá štafeta, protože se najednou budeme snažit mít stále lepší a lepší auto. Mnoho lidí často šetří dokonce celý život, aby si na stará kolena mohli koupit například Ferrari, které je jejich vysněný vůz, kvůli kterému se opravdu vyplatí šetřit celý život.

Když už jsme ale u toho Ferrari, tato automobilka se nyní může pyšnit velkým úspěchem. Zaznamenal se opět rekordní zisk, protože se za neuvěřitelné tři měsíce prodalo ještě více neuvěřitelné dva tisíce aut! Celkový zisk tak stoupl během čtvrtletí o šedesát procent, a to konkrétně na rekordních sto dvacet čtyři milionů eur. Pakliže bychom byli zvědaví na částku v korunách, jedná se v přepočtu o tři celá tři miliardu korun. O toto zvýšení se postaraly zejména dva nové modely, a to LaFerrari Aperta a také GTC4Lusso.

Vyšší výroba, vyšší zisky

Za první čtvrtletí se však nezvýšily pouze zisky, ale také i samotná výroba, která se zvýšila o šest procent, a to konkrétně na dva tisíce tři kusů. Hotovou polovinu výroby zahrnovaly právě dva výše zmiňované modely, které byly opravdu to, co zapříčinilo tak vysoké tržby. Prodej se zvýšil především v samotné Evropě, a to konkrétně v zemích, jako je například Německo, Francie, dále třeba Itálie nebo dále také Čína.

Letos se však čekají ještě větší čísla. Automobilka značky Ferrari čeká prodej, který podle nich má stoupnout na osm tisíc čtyři sta vozů. Chtějí totiž pokořit loňská čísla, protože vloni se prodalo osm tisíc čtrnáct vozů. Možná by se pro někoho mohl zdát rozdíl sotva viditelný, je to však oříšek, který si automobilka sama stanovila. Mají dokonce ještě šílenější předpoklady, kterých však lze dosáhnout – do roku 2019, tedy do dvou let, chtějí celkový prodej zvýšit až na devět tisíc vozů. Pakliže by však pro letošek počítali pouze s osmi tisíci a čtyřmi stovkami, příští rok by pro ně znamenal velkou píli, protože by svůj prodej museli zvednout nikoliv o necelé čtyři stovky, ale rovnou o šest set.

Mohlo by se vám líbit...