Využíváme potraviny a suroviny při uklízení

Málokdo si uvědomuje, jaké pomocníky má ve své kredenci. Zejména hospodyňky by si měly zjistit, jaké pomocníky ve své spíži mají a jaké pomocníky každý den využívají jinak, než je využívat mohou. Každá žena utrácí doslova majlant za produkty, které mají krásně vyleštit okna nebo zbavit pánve rychle a bezpečně spálenin. Jenže ne všechny produkty jsou tak účinné, jak se o nich píše na obalu. Mnohé opravdu tak účinné nejsou, a to musí mít ženy neustále na paměti. Abyste už nežili v nevědomosti, máme pro vás seznam pomocníků v domácnosti a to, jak je můžete využít a použít.  

Kečup na měděné nádobí 

Kečup se obvykle používá jako dochucovadlo. Mnozí pánové si bez kečupu neumí jednotlivé pokrmy ani představit. Kečup však lze využít ji jinak než jen jako zmiňované dochucovadlo, ale je možné s ním perfektně umýt nádobí, a to měděné. Měděné nádobí bývá často zašlé, ale pokud mu chcete navrátit počáteční lesk a krásný vzhled, měli byste ho omýt právě kečupem, který zbaví měděné nádoby zašlosti.  

Citron na spáleniny i vodní kámen 

Velkým pomocníkem je také takový citron. Ten většinou využíváme do čajů nebo k rybě opět jako dochucovadlo. Citron je však nejen zdravý, ale také je to velký pomocník. Využijeme ho zejména tehdy, kdy potřebujeme pánev zbavit spálenin. Stačí nakrájený citron rozprostřít na pánev a zalít horkou vodou. Po chvíli spáleniny povolí a houbičkou je snadno odstraníte.  

Citron pomáhá také v boji proti vodnímu kameni ve varné konvici. Opět ho nakrájený dejte do varné konvice a nechte chvilku povařit. Vodní kámen během jednoho či dvou vroucích procesů zbavíte kamene.  

Ocet na lesklá okna 

Nedaří se vám okna vyleštit k naprosté dokonalosti? Měli byste použít ocet, který je naprosto fantastický. Nejen, že odstraňuje ze sprchové hlavice či z varné konvice vodní kámen, ale také vám pomůže vyleštit okna k naprosté dokonalosti. Jen si ho s vodou nalijte do rozprašovače a v konečném stádiu jím vyleštěte okna. Není většího a lepšího pomocníka! 

Mohlo by se vám líbit...