Jak se starat o stínomilné rostliny?

Každá domácnost potřebuje mít ve svých koutech nebo na policích nějaké pokojové rostliny. I když do vaší domácnosti neproudí příliš světla, stejně byste měli pokojové rostliny ve své domácnosti mít. Existují totiž takové, které doslova milují stín. Takovým pokojovým rostlinám se říká stínomilné rostliny, které nevyžadují ke svému spokojenému růstu a životu mnoho péče. Prozraďme si, jak se o takové stínomilné rostliny starat a jaké to například rostliny jsou.  

Mnozí lidé si myslí, že když jim do domácnosti neproudí moc světla, nemohou pěstovat pokojové rostliny. Jenže neuvědomují si, že existují i takové pokojové rostliny, které stín doslova milují. Prozraďme si tedy, jak se o ně starat.  

Jak se starat o stínomilné rostliny 

Stínomilné rostliny ke svému spokojenému životu a růstu nepotřebují mnoho. Samozřejmě logicky je nevystavujte přímému slunečnímu světlu, ideální místo je pro ně polostín až stín. Co se týče další péče, je to opravdu velice individuální. Většina pokojových rostlin, které lze označit za stínomilné, ke svému spokojenému růstu potřebují hodně vody. Jako příklad uvedeme kapradiny, které mají tenké listy, které neumí zadržovat mnoho vody. Co se však týče stínomilných sukulentů, platí, že ty nepotřebují tak vydatnou zálivku, jelikož mají tlusté, dužinaté listy, které zadržují vodu a které tak posléze jsou zásobárnou vody.  

Obecně ale platí, že stínomilné rostliny raději nepřelévejte, mohli byste jim opravdu uškodit. Po přelití odumírají kořeny a rostlina umírá společně s nimi.  

Jaké stínomilné rostliny můžeme pěstovat? 

K oblíbeným stínomilným rostlinám patří například aglaonema, která má různě zbarvené listy, tedy oživuje interiér. Také se pěstuje takzvaný sleziník, což je oblíbený zástupce z řad kapradin. Ke stínomilným rostlinám patří také tenura neboli tchynin jazyk, což je rostlina, o které se povídá, že zvládne opravdu všechno.  

Také se ke stínomilným rostlinám řadí břečťan popínavý nebo zamioculcas 

Mohlo by se vám líbit...