Máte po vyprání skvrny na oblečení? Pračka potřebuje vyčistit. Víme, jak na to

Možná se vám stalo, že jste po dokončení pracího programu vytáhli z pračky prádlo, které bylo špinavé, které bylo od skvrnu či bylo jinak znečištěné. Důvodem nebylo to, kolik prádla jste do pračky dali, ale důvodem je pravděpodobně to, že je pračka uvnitř znečištěná. Je proto třeba, abyste pračku vyčistili, jinak budete prát a prádlo stále nebude čisté.  

Abyste se vyhnuli tomu, že budete prát a prát a prát, přesto prádlo nebude čisté, protože je pračka znečištěná, doporučujeme čistit pračku pravidelně. To ostatně doporučují i odborníci, kteří tvrdí, že včasným čištěním pračky předejdete vlhkosti, také předejdete usazování vodního kamene a odstraníte zbytky nečistot, které se v pračce za ta léta praní usadily. Pokud navíc budete pravidelně čistit pračku, předejdete bakteriím a plísním, které jsou nebezpečné.  

Jak vyčistit pračku uvnitř 

Pokud si myslíte, že je v pračce vodní kámen, nemusíte na to kupovat drahé prostředky a přípravky, které stejně posléze nefungují. Stačí, když si pračku vyčistíte uvnitř s pomocí octu. Ocet je tím největším pomocníkem na boj proti vodnímu kameni, jednou za čas tedy do pračky vylijte litr octu a zapněte třeba jen krátký prací program. Během něj se ocet dostane až k vodnímu kameni a uvnitř pračku zcela vyčistí.  

Čistit se musí také gumové těsnění 

Nesmíte zapomínat na to, že se čistit musí i gumové těsněné pračky. To se totiž může velmi snadno zanést špínou nebo zapomenutými papírovými kapesníčky, vlasy. Pokud nebudete čistit gumové těsnění, začnou se vám tam množit bakterie nebo vznikat zdraví škodlivé plísně. Na těsnění doporučujeme vzít vlhký hadřík, kterým těsnění otřete, poté s pomocí kartáče všechno vydrhněte.  

I dávkovače pracího prášku se čistí 

Další pán na čištění je dávkovač pracího prášku, která bývá velmi často zanesen. Je to ideální místo pro množení se plísní a bakterií. Navíc odtud jde nepříjemný zápach. Pokud se rozhodnete vyčistit dávkovač, doporučujeme je opláchnout horkou vodou a pečlivě očistit všechny otvory v něm.  

Mohlo by se vám líbit...