Kia Stinger – adept na auto roku

Auto – základ každé domácnosti. Každá domácnost si ovšem přeje jiný typ vozu. Velké rodiny s dětmi touží po krásném voze s velkým kufrem, do něhož by se vlezly hromady zavazadel, když pojedu v létě do zahraničí nebo jen na tu pravou dovolenou po České republice. Milovníci rychlé jízdy ale upřednostňují sporťáky, ve kterých se vždy budou cítit jako velcí profesionálové, jež by z fleku a bez příprav zvládli vyhrát nejtěžší závody na světě. Starší generace mnohdy touží spíše po klasických vozech, jejichž bezpečnost je na velmi vysoké úrovni. Nemusí dosáhnout dvě stě koní, stačí, když vůz jede a poté i bez problémů zabrzdí. Ženy například chtějí menší auto, které je bez problémů dopraví do nejbližšího nákupního centra a které odveze veškeré nakoupené věci. Nemusí se jednat o pěti dveřové auto, klidně postačí i tzv. „pokladnička na kolečkách“, jak takovým tipům aut s oblibou říkají muži.

Každé auto v sobě nese různé výhody, ale i nevýhody. Žádná kára není bez chyb – o tom se nedá spekulovat. Existují ale hromady automobilů, které svým zařízením a vybaveností dosahují opravdu báječných recenzí, díky nimž se lehce dostanou do tzv. žebříčku adeptů na auto roku. Tyto favority muži touží mít ve své garáži, proto si na ně mnohdy šetří i několik let.

Mezi aktuální novinku a nejnovějšího adepta na automobil roku se řadí i Kia Stinger. Svým pohonem zadních kol a šestiválcem pod kapotou dostatečně zaujala nejednu živou bytost. Pokud máte alespoň malinko rádi auta, jistě vás tato kráska zaujme. Automobilka se snažila převážně o to, aby se jednalo o vůz, jenž bude jakýmsi ztvárněním luxusu, pohodlí, ale i půvabu. Značka Kia chtěla především dosáhnout toho, aby se vždy řidič soustředil ne na cíl, ale právě na tu cestu, kterou s vozem podniká. Podle šéfdesignéra Kia Motors Europe je automobil o nadšení z jízdy.

Mohlo by se vám líbit...