Výroba oblečení směřuje na ekologickou cestu

Ekologie je dnes na prvním místě. A na to se pamatuje i při výrobě oblečení. Stále více a více výrobců oděvů se snaží jít tou ekologickou cestou a snaží se zanechat na planetě co nejmenší stopu. Místo umělých látek se dává přednost ryze přírodním materiálům, které potěší nejen svými fantastickými vlastnostmi, ale především neotřelým vzhledem, kterým se pyšní. Pojďme se podívat na nejpoužívanější přírodní materiály, se kterými se u nás (a nejen u nás) pracuje.  

Konopné vlákno 

Stále více se využívá při výrobě oblečení a módních doplňků konopné vlákno. Konopí obecně se dostává hodně do popředí, ať už mluvíme o této látce nebo o CBD prostředcích, jež mají za cíl nejen zlepšit spánek člověka. Co se týče konopného vlákna, mluvíme o velmi pevné látce, která je však velice příjemná. Jelikož je pevná, vyrábí se z ní velmi často i obuv, nejen kabelky a oblečení.  

Bavlna 

Co by to byl seznam nejpoužívanějších materiálů bez bavlny. V současné době výrobci dbají na to, aby měla certifikát GOTS. Ten zaručuje, že se jedná o látku mezinárodního textilního standardu. Pokud je tímto certifikátem některý z výrobků označen, znamená to, že nejen pěstování bavlny, ale také její výroba a finální fáze exportu podléhá přísným etickým kritériím. Čili je tím nejlepším, z čeho můžete oblečení vyrábět. Můžete si tím pádem být jistí, že nedojde k ekzémům nebo kožním problémům, které bavlna, jež není bio, může způsobovat.  

Modal 

Znáte látku jménem modal? V současné době se objevuje v kolekcích velmi často, většinou si však neuvědomujeme, že se jedná o přírodní materiál. Modal je totiž původně dřevitou hmotou, ovšem její přeměna na látku je velmi náročný proces z chemického pohledu. Jak ale bylo zmíněno, stále ho můžeme považovat za ekologický materiál určený k výrobě oblečení. 

Mohlo by se vám líbit...