Co dělat, aby vřes neuschnul

I zahrada by měla být po designové stránce dokonalá. I proto se na mnohých zahradách nachází nejrůznější altány, slavobrány nebo záhony, které neustále svítí všemi různými barvami. Je však pravdou, že během podzimu záhony utichají a barvy nejsou tak výrazné. Mnozí zahradníci jsou totiž toho názoru, že během podzimu se květiny v záhonech nepěstují, ale tak to samozřejmě není. I během podzimu můžete své krásné záhony zkrášlit unikátními rostlinami, které kvetou do všech barev. Zejména vřesy jsou dech beroucí, pokud tedy zrovna neusychají.  

Pokud chcete mít zahradu krásnou a po designové stránce opravdu dokonalou, měli byste se pustit do pravidelné péče rostlin, jež na zahradě pěstujete. Pokud nevypadají krásně a živě rostliny, nevypadá krásně ani zahrada jako taková.  

Na podzim má většina zahradníků problém s vřesy a s jejich schnutím. Bohužel vřesy nejsou tak nenáročné rostliny, jak se o nich mluví, uschnutí je častý problém, se kterým však pomůžeme.  

Úspěch tkví ve správném zalévání 

Aby vám vřes neuschnul, je nutné ho správně a pravidelně zalévat. Ovšem je třeba poznamenat, že vřes je přesně ta rostlina, která nesnáší přeschnutí a která zároveň nesnáší ani přemokření. Pokud je rostlina přeschnutá nebo přemokřená, automaticky hyne. Při zalévání tak nejdříve vždy zkontrolujte substrát, jestli je vlhký nebo nikoli. Až na základě vlhkosti substrátu zalévejte nebo zálivku ještě odložte.  

Ideální bude, když budete vřes zalévat dešťovou vodou. Tvrdá voda je totiž plná vápníku a ten vřesy opravdu nesnáší.  

Umístěte ho na správné stanoviště 

Aby vám vřes neuschnul, je třeba ho postavit na správné stanoviště. Vřes potřebuje zejména dostatek rozptýleného světla, proto ho nedávejte na příliš slunné stanoviště. Neumísťujte vřesy do teplých panelákových bytů, tam se vřesům opravdu nedaří. Ideální bude balkon nebo klasické zahradní záhony. 

Mohlo by se vám líbit...